Wpis z mikrobloga

@Viado: Nic z takimi nie zrobisz. To z reguły mega ambitne typy lub pracoholicy, którzy albo się wypala zawodowo i zmienia robotę, albo będą cisnąć siebie samego mocniej by zawsze mieć lepsze wyniki od innych. Zatem lepiej przeczekać typa
@Viado: Po pierwsze, sprawdziłbym ile bugów zdążył zaimplementować podczas tego #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie, pora odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego on jest w stanie #!$%@?ć dwa razy szybciej niż Ty.
@Viado: u mnie też był taki koleś tylko że potem wypadały takie trupy z szafy że lepiej tego nie wspominać.

Ja zacząłem po prostu robić mu dokładniejsze code review i naciskałem QAs żeby robili dokładniejsze testy jego funkcjonalności.

Po krótkim czasie większość storek wracało do niego i temat sam się rozwiązał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Viado: ja tak robię przez pierwsze 1-3 miesiące ( okres próbny). Potem idę po podwyżkę 50%( i tak tanio bo robie 2x więcej niż inni). Jak tylko dostanę kasę to powoli równam się z teamem, bo nie będę się przemęczał( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niedawno zatrudnił się w firmie nowy programista i zaczął straszne szybko #!$%@?ć taki (robi 2x więcej story pointów ode mnie).


@Viado: pierwsza rzecz do zidentyfikowania: czy to on robi szybko czy ty wolno?

W sensie najpierw rachunek sumienia - czy pracujesz cały dzień produktywnie czy połowa czasu na wykopie? Czy wiesz co robisz czy jednak robisz wolno?

Jeżeli pracujesz w miarę wydajnie a nowy robi jeszcze szybciej - to spokojnie, nie