Wpis z mikrobloga

Myślicie, że lekarze będą potrzebni do rozwoju AI? Wydaje się to być przyszłością również w tym sektorze.


@jmuhha: Kto pamięta doktorGoogle ten wie że wszyscy mają raka/toczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no dziś jest tak, ale za kilka lat? Kto wie


@jmuhha: jeśli dobrze kojarzę to chyba aktualnie idzie to w stronę automatów które pobierają krew w poczekalni i na bazie krwi mają ocenić do jakiego lekarza masz iść.
  • Odpowiedz
@M4rcinS: ale czy to opłacalne? I czy tym się zajmują lekarze?


@jmuhha: nie wiem, jakie są obecnie stawki. Np.: jeśli to jest ubezpieczenie NNW, to lekarz określa wysokość uszczerbku na zdrowiu, jeśli to jakieś ubezpieczenie dot. leczenia szpitalnego, to określa, czy poniesione koszty były zasadne. itd.
  • Odpowiedz
I jak to będzie kierować skoro z krwi wywiadu padjentka przecież nie wyciągnie


@jmuhha: jakiś tam panel do "autowywiadu" był

i gdzie tak idzie?


a gdzieś mi się przewijał taki news nie wiem gdzie to widziałem
  • Odpowiedz
W sumie to czy programowanie to też sztuczna inteligencja czy to coś innego?

W sensie jak się zakręcić przy ai
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha ostatnio w przychodni chciałem umówić wizytę u jednego lekarza dla córki. Pani zaproponowała teleporadę. Jak zapytałem czy mógłbym stacjonarną to powiedziała że to niemożliwe bo ten lekarz pracuje dla nich tylko zdalnie.

Więc można? Można ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
W sumie to czy programowanie to też sztuczna inteligencja czy to coś innego?


W sensie jak się zakręcić przy ai

Nie, programowanie nie jest równoznaczne z ai. Większość programowania nie ma z nią nic wspólnego
  • Odpowiedz
Kto pamięta doktorGoogle ten wie że wszyscy mają raka/toczeń


@Peeleejin: Wg. doktora Google nie ma zdrowych wogle.

A tak na serio algorytmy ML są świetną pomocą w pracy lekarza i mogą odciążyć go od wykonywania żmudnych zadań. Zamiast szkolić świetnych fachowców od powtarzalnych zadań diagnostycznych, lepiej wyszkolić algorytm (tak się już dzieje w radiologii).
  • Odpowiedz