Wpis z mikrobloga

Mam taki plan fbw 3-4x w tygodniu (79kg/184cm). Jakie ćwiczenia polecacie jako zamienne? Jakie byście dołożyli?

Chciałbym wprowadzić trochę różnorodności. Chodzę już 1,5 roku z małymi przerwami, ale dopiero od tego roku ogarniam dietę i zaczynam jeść 3500kcal, żeby zrobić masę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

trening A
przysiady 5x5 125kg
wyciskanie na płaskiej 5x5 87,5kg
wiosłowanie 70-80kg 3x8-12
podnoszenie hantli na boki 2x14kg 3x8-12
biceps hantlami lub sztangą 16-18kg 3x8-10
dipy +28kg na pasie 3x8

trening B
martwy ciąg 5x5 132,5
wyciskanie żołnierskie sztangi 5x5 55kg
podciąganie (słabo idzie) 3x10
wyciskanie na płaskiej wąski chwyt 5x5 80kg
biceps hantlami lub sztangą 16-18kg 3x8-10

#silownia #mikrokoksy
Pobierz Wirtuoz - Mam taki plan fbw 3-4x w tygodniu (79kg/184cm). Jakie ćwiczenia polecacie j...
źródło: comment_1673274459m5K61cKJe05elZucF30oSH.jpg
  • 23
@Wirtuoz: możesz dorzucić jakieś ćwiczenie na tył barku, ale ogólnie plan to typowe FBW, wygląda ok, jak dorzucisz kalorii to możesz też dorzucić objętości robiąc 4 zamiast 3 serii, ale to już zależy od ciebie i tego jak się regenerujesz
@Wirtuoz: największym minusem tego planu jest to, że jak dorzucisz objętości i ciężaru to trening może zająć lekko koło 2 godzin, dlatego bardziej zaawansowani na siłce ludzie od FBW wolą 4 dniowe Upper/Lower
@hetero_sapiens: No właśnie chwilę zajmuje. Też myślę, że mógłbym być ciut częściej na siłowni i nic by się nie stało. Zapodałbym jakiś alternatywny plan? Upper/Lower, push/pull, phat, phul itd i nie wiem co wybrać.
@Wirtuoz: Jak na swoją wage operujesz nawet fajnymi ciężarami, musisz mieć siłę absolutną na dość wysokim poziomie, ja military press na serie robiłem maksymalnie 60kg 5x5, ale przy wadze 88kg. A co do treningu przypomina mi FBW kontuzjowicza, czyli nudny ale zwarty trening. Dodałbym łydki i trening szyi, w treningu A jedno ćwiczenie w którym łopatka będzie pracować w elewacji, w treningu B dodałbym wznosy hantli w opadzie na tył barku,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiek_z_zoliborza: Kurcze zrobiłem sobie dzisiaj taki dodatkowy trening w dzień regeneracji z nowymi ćwiczeniami "uzupełniającymi" i radość z treningu jakąś 10x większą. Muszę ogarnąć inny plan.

Troche mnie też zniechęcało do zmiany to, że te ćwiczenia z fbw mam technicznie dobrze ogarnięte, ale jakoś się nauczę nowych.
@Wirtuoz: weź to zmien na jakieś 4dniowe push-pull albo upper/lower, będziesz miał 4 dni i w każdym inne ćwiczenie, większa różnorodność.

Jeśli zależy ci stritce na hipertrofii to z takim zaawansowaniem nie rób już samych wolnych tylko mieszkaj wolny cięzaj z izolacją np:

- klata na płaskiej + rozpiętki na bramie / hantle skos + wyciskanie na hammerze
- podciąganie + seated cable row / wiosłowanie + lat pull-down
- przysiad