Wpis z mikrobloga

Chciałbym się rozeznać we faktycznych różnicach kosztów utrzymania różnych klas samochodów - np. o ile drożej rocznie uśredniając ceny napraw i części eksploatacyjnych wychodzi posiadanie np Opel Insignia kontra Mercedes E klasa.
Odnośnie kosztów życia to jest numbeo.com, a czy isnieje coś takiego dla samochodów?
#motoryzacja #uk #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@Obserwatornia: Zależy czy wchodzisz w śmietnik, czy w zadbany egzemplarz. Czy akurat jest w wieku gdzie trzeba duże rzeczy porobić. Dla przykładu moje Volvo V70 2011 kosztowało mnie jak do tej pory 7000zl rocznie w serwisie (mam dwa lata).
  • Odpowiedz
@prezeees: serwis po kupnie: £350, amortyzatory komplet na przód £600. A ostatnio w PL: sprzęgło, dwumasa, pełny serwis, wymiana wszystkich płynów (hamulcowy, wspomagania, chłodniczy), czyszczenie DPF, wymiana paska osprzętu, tarcze i klocki z tylu, w sumie 11k PLN. Nie policzyłem jeszcze kompletu opon: £480 i akumulatora £110. No to wychodzi więcej bo w sumie £3550 czyli jakieś 19k w te 2 lata. W tym czasie przejechane 40k km.
  • Odpowiedz
@Obserwatornia: Merc jest specyficzny bo u nas nie ma kultu DIY w stosunku do tej marki. Kto ma merca zazwyczaj oddaje auto do serwisu. Za to jest w stosunku do samochodow grupy VAG (w szczegolnosci Audi) i BMW. Duzo osob dlubie przy tych autach z pasji i ciekawosci stad tez tansze uslugi jesli serwisujesz poza ASO. Jest duzo informacji na forach itd, stad nizsze ceny uslug. Nie odpowiada to dokladnie na
  • Odpowiedz
@Obserwatornia: Mercedes nie znaczy że drogo. W205 2.2d moje roczne koszty: Road Tax 20£ ,MOT ok 50£,Ubezpieczenie 460£ Serwis w zależności co pokazuje komputer min. 240£ max 350£ w lokalnym warsztacie. Spalanie średnie 7L w trasie 4.5L
  • Odpowiedz
@motoinzyniere:

Za gotowke. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście zartuje - troche bylo, ale wygoda z jazdy jest nieporownywalna do innych samochodow, to juz nawet nie chodzi o kwestie tego, ze auto jest praktycznie nowe, ale odczuwalna jest po prostu roznica w porownianiu do innych samochodow, a sam serwis i czesci tez tanie, bo to przeciez Toyota.
  • Odpowiedz