Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Słucham gadki #tetrycy w #meczyki i wychodzi na to, że #weszlo to obóz pracy. Ciekaw jestem, skąd ci ludzie czerpią energię do bycia wesołym, jeśli pracują 6 dni w tygodniu, w tym kilkunastogodzinny dyżur z tego, co orientuję się na podstawie wypowiedzi Smyka albo Rokiego.
Niby wybrani zyskują spory rozgłos, ale pytanie, czy powinno się to robić takim kosztem. Między słowami idzie zrozumieć, że Leszek wręcz odzyskał jakąś radość z życia w nowym miejscu pracy, czyli w Weszło musiało być strasznie ciężko, jeśli o nakład pracy chodzi XD
#praca #dziennikarstwo
Pobierz Shatter - Słucham gadki #tetrycy w #meczyki i wychodzi na to, że #weszlo to obóz prac...
źródło: comment_1673088775zcrczoroGc1EDaIxK0UUDm.jpg
  • 13
@Shatter: ale Leszek miał kłopoty przed weszło, mówi że stanondal mu szanse.
Po drugie, zobacz w jakim zespole pracowali, sami młodzi, powiązani z piłką. Wiele tematów.
Ja to odbieram inaczej.
Rozumiem że były kłótnie, ale ogólnie wsio na plus
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Znowmuszewymyslec: ja nie mówię o atmosferze i kolegach, ale o czystym #!$%@? XD jeszcze próbowano to ubrać w ładne słowa "kultura pracy i dyscyplina", ale w połączeniu z tym, że ludzie pracują 6 dni w tygodniu, ponad 50 h + oglądanie meczów, brzmi jak zwykły #!$%@?, w dodatku za niewielkie pieniądze (Smyk podawał kwoty w jego przypadku). Szansa szansą, ale przecież tak się żyć nie da xd
@Shatter: No wiesz, to w większości są młodzi ludzie z pasją, którym ktoś dał szansę. Jeżeli jesteś wśród fajnych ludzi i część Twoich obowiązków to część Twojej pasji, to pewnie idzie to jakiś czas przeżyć. Ja jestem młodszy od Olkiego i już zdecydowanie by mi się tak nie chciało, więc w pełni rozumiem i szanuję odejście. Wąsowski w weszło ma prześmiewczo (albo i nie) status dziadka i bezbeka xD
No i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Znowmuszewymyslec: @sierpien22: @przemkow_xd: do słuchałem do końca, Szczygielski mówi o karach w wysokości 500-1000 zł jak zrobiło się coś, "co nie wypada". Faktycznie, jest gorzej niż można sobie wymyślić.
@przemkow_xd: to, że masz szansę i pracujesz w tym, co lubisz, w żadnym stopniu nie usprawiedliwia kilkunastu nadgodzin w każdym tygodniu "z automatu" i to wszystko na śmieciowce/b2b.
@Shatter: Z tymi karami pełna zgoda, absurdalne wyżyny kołchoźnictwa xD
Z jednej strony jak mawiał krul "chcącemu nie dzieje się krzywda", może to problem całej branży, skoro mimo wszystko jakoś dalej tam siedzą. A z drugiej może to trochę żerowanie na zaniżonym poczuciu własnej wartości, jak np. u Kuby
@Shatter: w temacie kar - to dawno nie było jakiejkolwiek, już nie mówię o takiej pokroju tysiaka (przez ostatnie 4 lata nie kojarzę takiej), ale tu trzeba było coś już grubo odwalić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@przemkow_xd: nie no to nie jest problem całej branży, zdecydowanie xd
@Lightcik: tak, też powiedziano, że takiej kary się nie zdarzyło płacić Leszkowi ani Kubie, ale nie sądzisz, że taki bat sam w sobie jest fatalnym rozwiązaniem? W sensie - mamy 2023 rok, chyba każdy wie, że kij i marchewka to nie jest najlepsza metoda, a mówienie o karach za to, że nie wiem, zrobisz babola, albo z jakiegoś powodu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Leszek_Milewski: ale dostał ¯\_(ツ)_/¯ dla mnie świadomość, że za błąd w pracy miałbym płacić kary według uznania przełożonego, jest straszna. Wiem, kodeks pracy nawet takie kary przewiduje, ale to raczej za sytuację, w której ktoś rozbije samochód służbowy albo staranuje bramę jadąc wózkiem widłowym (złamie dobrze znane zasady i wygeneruje koszty, maksymalna kara to trzykrotność wynagrodzenia, cokolwiek by się nie stało). Kara rzędu kilku stów za zawalenie obowiązków to nie jest
@Shatter robota wygląda na fajna o ile sobie jebniesz felieton albo przyjdziesz do programu na godzinę #!$%@? głupoty a później wystawiasz fakturę. Taki młody to może pilke kocha a nagle mu każa pisać relacje online z meczu 1 ligi. Ani to fajne ani przyjemne. Na dyżurze wrzucić newsa bo ktoś się na północy Polski zesrał i śmierdzi a internet wymaga żeby informacja była tu i teraz. Chłopaki maja wolność. Tetrycy to był