Wpis z mikrobloga

Mirki z #turystyka #czechy i imiennie @SkladanyScyzorykwPoniedzialek, pozwalam sobie w nowym poście, bo nie wiem, czy ja za zbyt skomplikowaną na swoją głowę rzecz się porywam, czy ktoś tu rżnie w żywe oczy. Drążę cały czas jeszcze temat połączenia kolejowego Warszawa - Praga, z miejscami do spania. W polskim PKP biletu na ten pociąg się nie da kupić, bo to są czeskie wagony, przez naszego IC tylko ciągnięte, w internetach piszą, że trzeba kupować na stronie czeskiego przewoźnika.
Czeski przewoźnik, nawet w języku polskim podaje też taką informację i odsyła do konkretnych serwisów:

https://rail.cc/pl/pociag-nocny/warszawa-praga-en-407-442/125

Na termin, który mnie interesuje (majówka) jeszcze się nie da kupić, więc testowo robię wyszukiwanie połączeń na 13 luty, dla czterech osób (2 dorośli, 12 lat i 16 lat).
Pierwszy serwis Infotrain - nie da się wybrać miejsc do spania, odpada.
Drugi serwis: Polrail Service - wszystko się ładnie da, cena końcowa za podróż w jedną stronę, dwa dwuosobowe przedziały sypialne: 2572zł, printscreen w załączeniu.
Trzeci serwis: internetowy sklep CD, tu osobno muszę wybrac bilet, a osobno rezerwację, nie jestem pewien, czy prawidłowo to robię, ale finalnie wychodzi mi za te cztery osoby cena 5100 koron, czyli niecałe 1000zł, printscreen zaraz dodam w komentarzu.
Czwarty serwis nie ma w bazie danych takiego miasta jak Warszawa (Varšava też nie)

To ja się pytam: czy ja coś w tym sklepie kolei czeskich źle zaznaczam, czy Polrail Service bezczelnie usiłuje mnie orżnąć na bilety za 250% wartości?
Jarek_P - Mirki z #turystyka #czechy i imiennie @SkladanyScyzorykwPoniedzialek, pozwa...

źródło: comment_1673039955Fr6XeQs37FdFvib0F2s8dl.jpg

Pobierz
  • 3
@Jarek_P: Rail.cc to nie jest czeski przewoźnik, tylko strona o transporcie kolejowym a ten Polrail Service to jakiś no-name pośrednik, więc pewnie narzucają marżę od czapy. Najłatwiej i najtaniej będzie przez cd.cz, te ceny co masz są w taryfie First Minute Europe, z której można skorzystać najwcześniej 60 albo 90 dni przed wyjazdem a najpóźniej 3 dni przed wyjazdem.