Wpis z mikrobloga

Jak słucham Memcena w tym wywiadzie, który mówi, że "nie będziesz niczego posiadał i będziesz szczęśliwy" i że to Unia Europejska takie rzeczy propsuje, to zastanawiam się, czy my już nie mamy swoich qanonów w Polsce xD

https://www.wykop.pl/link/6972791/redaktor-onetu-widzi-populizm-w-tym-ze-polakow-moze-byc-stac-na-wakacje-dom-i/

Memcen jest tutaj takim kretynem, że mała bania xD

#neuropa #bekazprawakow #polityka
  • 27
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:
To po co WEF wymyślił taki slogan? https://twitter.com/wef/status/808328302213689344
Czemu Agora głosi coś podobnego:https://www.agora.pl/nie-posiadam-nowy-projekt-gazety-wyborczej-i-wysokich-obcasow
Weź mnie wyprostuj, bo normalnie ja mam chyba problem poznawczy.

inb4 ale to tylko tytuł, pewnie nie czytałeś PEŁNEGO raportu i nie wiesz nawet o co chodzi

No #!$%@? rzeczywiście. To jeśli treść nie oddaje znaczenia tytułu, to jest moja wina XD?
To nie jest jakaś beletrystyka przecież, bym bawił się w interpretację tytułu jak "Lalka"
  • Odpowiedz
To po co WEF wymyślił taki slogan?


@wielkaberta: Bo wynajem się korporacjom opłaca, a do tego ludzie są zbyt biedni, aby kupować, bo coraz więcej z tego, co wypracowujemy jest transferowane do góry. Tu nie ma żadnego spisku, to zwyczajny kapitalizm.
  • Odpowiedz
@wielkaberta: Bo błędna jest narracja, jakoby WEF i Klaus Schwab to był jakiś tajny mroczny plan zniewolenia ludzkości, a niektórzy wręcz nazywają to wszystko "lewactwem". To jest konferencja, gdzie miziają się prezesi wielkich korporacji z politykami i kombinują jak tu sobie zrobić lepszy piniondz. Tylko tyle i aż tyle. Za to śmieszy, gdy widzi się korwinistów gadających o spisku lewactwa w postaci WEF. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aegispolis:
No ale Memcen właśnie coś wyeksponował tutaj. Powiedział, że on chce mieć samochody i latać to pan redaktur od razu zwyzywa od populizmu. Nawet nie chce redaktor wchodzić w polemikę na temat swobód jednostki tylko od raz "ale ślad węglowy". To jest ta słynna obiekktywność dziennikarska, która nakazuje rozważać wady i zalety?

Co do spisków. Teoria spiskowa polega na tym, że nie ma ciężaru dowodu. Inaczej byłbym faktycznym spiskiem.
Akurat
  • Odpowiedz
To po co WEF wymyślił taki slogan? https://twitter.com/wef/status/808328302213689344


@wielkaberta: Ehh bakłażany. Ile razy wam to było tłumaczone, że to nie jest zaden wielki globalny plan a ostrzerzenie o tym w jakim kierunku idą korporacje żeby wszystko było dostarczane jako usługa i do momentu aż płacisz. Przykłądem są te wszystkie netflixy, spotify ale nawet już korpa samochodowe wymyślają, że samochód który kupiłeś nie należy do ciebie i musisz płacić subskrybcję na podgrzewane
  • Odpowiedz
@aegispolis:

No ale Memcen właśnie coś wyeksponował tutaj. Powiedział, że on chce mieć samochody i latać to pan redaktur od razu zwyzywa od populizmu.


@wielkaberta: bo memcen #!$%@? pod publikę, że jak on dojdzie do władzy to nagle wszyscy bogaci będą. Jak to nazwiesz inaczej niż populizm? xD
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

Jak to nazwiesz inaczej niż populizm? xD

Bo argumentacja od "populizmu" to jest łatwy sposób na deprecjonowanie jakiegokolwiek poglądu miast faktycznie, merytorycznie obalić czyjś pogląd. Od taki sofizmat.

bo memcen #!$%@? pod publikę

To ja powiem, że zieloni też gadają pod publikę, bo jest sporo liberałów, dla których to jest miód dla uszów kiedy snują wizję o redukcji spalin. Wow. Wytłumacz mi jak to jest, że jedno jest populizmem, a
  • Odpowiedz
@wielkaberta: O czym Ty #!$%@? mówisz. Jest artykuł napisany w formie jakiegoś wyobrażenia potencjalnego kierunku w którym może, albo nie musi zmierzać świat. Sam se #!$%@? zinterpretuj czy to jest ostrzeżenie, ironia czy postulat jak potrafisz interpretować słowo pisane. Wszystko musi być narysowane jak dzieciom?
  • Odpowiedz
@wielkaberta: Mentzen to jest dobry manipulant, redaktor mówi że dla niego rzucanie haseł typu że Polacy będą piękni i bogaci jest populizmem i żeby Mentzen podał recepte na to, po czym Mentzen... zaczyna mówić o złej unii i że chcą żeby Polacy mogli jechać na wakacje... No super, a ja #!$%@? chce mieć własną wyspe.

To jest populizm w czystej postaci, ale Mentzen dobrze wie że jego wyborcy to debile którzy
  • Odpowiedz
@Imperator_Wladek w którym momencie powiedział że wszyscy będą bogaci? Posiadanie domu i wyjazd raz w roku na wakacje to bogactwo wg ciebie, na które nie powinny zasługiwać pary pracujące na minimalnej?
  • Odpowiedz
@jtag: @Lucider5:

No cóż definicje bogactwa ma jak widać każdy zgoła inne.

Chociaż śmiszne jest to, że bogactwem nie jest czy mam jacht oraz prywatny odrzutowiec.

Tylko czy mam drugiego gruza oraz dom.


@wielkaberta: Ciężko z tobą dyskutować skoro nie potrafisz zrozumieć sensu prostej wypowiedzi, granica tego kiedy ktoś staje się bogaty jest nieistotna.
Pozwól, że powtórzę pytanie redaktora jaka jest recepta Mentzena na to, żeby osiągnąć to o
  • Odpowiedz
@jtag: W fragmentu filmiku, a konkretnie pierwszej połowy filmiku co jest moim sednem, to Memcen chce powstrzymać dążenia UE. Uważa że UE dąży do utrudnienia zakupu samochodu czy korzystać z tanich linii lotniczych.
I gniję z tej pierwszy połowy, bo redaktor minął się tutaj z ironią Memcena, myśląc, że na "2 samochody + dom" potrzebny jest program, kiedy chodzi o to, że to jest teraz status quo, a UE ma rzekomo
  • Odpowiedz