Wpis z mikrobloga

Kraków, 1997 rok, ja ze zbieranymi przez lata złotówkami wybierający 3 gry, na które starczy mi pieniędzy do zestawu z Playstation.
Już wtedy byłem fanem Tekkena i dlatego to był najważniejszy wybór. Chciałem też dywersyfikacji, więc dobrałem do tego V-Rally2 najbardziej zachwalaną na giełdzie ścigałkę rajdową oraz żeby "grać w grę" z oczywistych powodów Tomb Raider 3. Lara robiła na mniej duże wrażenie ( ͡º ͜ʖ͡º) musiałem ja mieć w kolekcji.
Przerobiona konsola PlayStation z jednym DualShockiem i 3 pirackimi grami kosztowała mnie 760zł. Warto dodać, że średnia pensja w Polsce w tamtym czasie to 1060zł.
Najbliższe lata z konsolą i powiększanie biblioteki to jeden z najciekawszy okresów z elektroniką w ogóle. Rozwój grafiki na jednej generacji był niezwykły porównajcie Tekkena 1 i 3 oraz to, że na PSX wyszło Gran Turismo 2.
Piracka gra kosztowała 25-35zł w zależności od pirata, a nagrywarka CD ok 2000zl. Tak zaczęła się moja przygoda z konsolami od tamtego czasu zawsze mam konsole do gier, nawet jeśli większość czasu się kurzy.
#nostalgia #staregry #feels #gry
kipowrot - Kraków, 1997 rok, ja ze zbieranymi przez lata złotówkami wybierający 3 gry...

źródło: comment_1673017205Tk5rrEB6CCgSYc2d8tm3iQ.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Arxr na Bronowicach to zostawiali całe stoiska, potem trzymali płyty w autach, zamawiałeś i miałeś wrócić za 15 minut mieli co chciałeś
  • Odpowiedz