Wpis z mikrobloga

Chce zostać programistką. W końcu to wykop, 2 w nocy, a ja lubię środowisko programistów, ich humor, geekowe zajawki grami, planszówkami i humor, i mam trochę znajomych od dawien dawna z którymi utrzymuje kontakt, i ten humor (taki wykopowy, ale też nie do końca) więc zaszalałam, i... kupiłam sobie biurko. Ha! Co dalej? Post dla atencji - jest. Pytanie, bo nie chce mi się szukać w necie - mamy to. Co prawda najpierw muszę skręcić biurko, ale lećmy dalej, jaki kolejny krok? Chce mieć plan. Wiadomo w rok nie ogarnę. Daje sobie trzy, w porywach do dziesięciu. Nie spieszy mi się, ale jak się wkręcę to będę nołlajfić w tym temacie więc jest nadzieja, że popsuje sobie wzrok jeszcze bardziej. Jak to ja. Żadna zarzutka. Kiedyś nakupywałam sobie książek z htmla i cssa i JavaScript i Java (jak jeszcze nie wiedziałam że to są dwa różne języki xD I przerobiłam tylko htmla, nawet mi się spodobało, ale rzuciłam w kąt bo denerwowałam się że po przerobieniu jednego tematu nie pamiętam poprzedniego (byłam mózgiem który chciał wszystko zapamiętać xd) Taki trochę książkowy ze mnie typ. Może nie powinnam porywać się na głęboką wodę i zacząć od książki "jak działa kąkuter"... Hm, h, hyhyhy.
Coś o mnie? Nie lubię wymyślać. Lubię mieć sztywno określony plan działania i pracować wg wytycznych. Myślicie, że frontend to strzał w 10? Czy jednak opis bardziej backendowy? Wykopie, wyrocznio pokaż mi jakie są możliwości.
Nie wiem czy zakładać sobie za cel naprawienie tagów na wykopie, ale to by było nawet zabawne.
#programwykopowy #wcalenieheheszki #programowanie #atencyjnyrozowypasek #biurko
Pobierz rowerowa_panienka - Chce zostać programistką. W końcu to wykop, 2 w nocy, a ja lubię ...
źródło: comment_16729677798pUVgJklHuhKGsA3S1IGF6.jpg
  • 10
@rowerowa_panienka: Nie czaje ludzi, którzy zamiast czerpać wiedze nt. programowania z neta, kupują miliard książek, które najprawdopodobniej są już nieaktualne. :D Czy FE, czy BE? #tozalezy Jak masz zmysł estetyczny i #!$%@? Cie jak coś w UI jest nieintuicyjne i sama byś to zmieniła to idź w FE, jak jesteś typowo techniczną osobą i lubisz klepać logike to idź w BE, ofc. na FE też jest logika, ale FE dużo obraca
@Lord_Yabol: Nie zawsze jest tak, że książka jest do dupy bo traktuje przykładowo o wersji Javy 11 a nie 17. Jeśli to książka o programowaniu, wielowątkowości czy innym wybranym temacie to ważny jest sam zamysł, a nie odwzorowanie 1:1 najnowszego api bo to sobie mozna samemu obczaić w dokumentacji w 5min, a jednak wiedza zredagowana w książce jest moim zdaniem lepsza niż randomowy artykuł Pajeeta na medium.