Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc: stać mnie na elektryka i sprzęty Apple ale...
Pomimo, że posiadam dwa Macbooki i kilka iPadów to sam iPhone oceniam średnio. Brak polskiej siri, brak nagrywania rozmów, kiepski system powiadomień i jeszcze wiele mniejszych pierdół, które od zakupu iPhone odpychają.
Z elektrykami jest podobnie. Myślałem nad zakupem Porsche Taycan ale im bardziej zagłębiłem się w temat tym bardziej uznawałem, że na ten moment nie ma to sensu.
Inna sprawa, że
@Yelonek: Na taxi robisz dziennie około 250km, na przewozach maszynistów 400-1000. W obu przypadkach mówię o własnym doświadczeniu, a nie danych z dupy. Prędzej jakiś przedstawiciel handlowy czy domokrążca od fotowoltaiki
@saycool: To przykre, ze w 2023 p0lacy nadal za argument przeciwko iPhone biorą brak polskiej Siri, tym samym przyznając się, ze w XXI wieku nie potrafią wydać najprostszych komend, bo nawet nie ma tu mowy o znajomosci języka (
@Megawonsz_dziewienc: Bez przesady z tymi cenami. 600k to jakiś Mercedes chyba. Nowe przyzwoite to 250k, a używane powiedzmy od 100k.

Jeśli masz dom to masz gdzie ładować. Jeśli mieszkasz w bloku to potrzebujesz wolna ładowarkę w miejscu parkowania na 6-8h. W dzień albo w nocy.
@Megawonsz_dziewienc: wydaje mi się, że bardziej przykry jest fakt, że płacisz cenę za iphona taką jak amerykanie, a dostajesz produkt bez wielu funkcjonalności i jeszcze ci to pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw. spróbuj powiedzieć po angielsku do Siri aby dodała do kalendarza spotkanie ze Ździchem Goździkiewiczem albo wyznaczyła trasę do Rzerzęczyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o koszt zakupu elektryka to
@saycool: Nie korzystam z map Google ani Apple map, co do kalendarza zawsze mogę powiedzieć imię które wyłapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do produktu bez wielu funkcjonalności, ja rozumiem ze musisz moc zainstalować customowe roma, wgrać pierdyliard aplikacji i innych - spoza he he sklepu (da się na iPhone tez), oczywiście kradnąc bo piractwo, ale ja nie muszę i funkcjonalność iPhone mi w zupełności wystarczy, a
@Megawonsz_dziewienc: możesz opisać jakieś ogromne zalety tego współgrania z których korzystasz na codzień?
Ogólnie to wiem, że od samego początku bajtujesz ale odpisuje żeby normalni ludzie zdawali sobie sprawę z minusów iOS i elektryków... ale chyba już wystarczająco czasu poświęciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saycool: Pierwszy komentarz był całkiem poważny, reszta też. To ty zarzucasz Apple bycie gorszym także napisz co takiego robisz z Androidem ze jest ci potrzebna ta jego nieograniczona funkcjonalność.

Na Apple mam chociażby AirDrop, mogę bezproblemowo przenieść się z telefonu na komputer kontynuując co robię, synchronizacja danych pomiędzy sprzętami Apple, aż wreszcie bezproblemowe działanie, brak zacinania i innych bolączek znanych z androida jak choćby zmulony launcher którego trzeba ubijać żeby wrócił
@Megawonsz_dziewienc: w moim przypadku jest gorszy, dla niektórych osób jest wystarczający. To co mnie trzyma przy androidzie to polski asystent, nagrywanie rozmów (bez tego mogę żyć), lepsze powiadomienia, klawiatura i kilka pomniejszych bajerów. AirDrop jest ok ale na Androidzie ma swoje odpowiedniki. Dobry android również się nie zacina. W iOS 16 było trochę bugów, więc iPhone też czasem ma problemy. Długie wsparcie jest na plus, ale szczerze to kto teraz używa
@saycool: znam wiele osób które używają jeszcze ip8 czy X, a to dlatego ze on nadal działa wyśmienicie. Co do powiadomień się zgodzę, na iPhone trzeba spędzić sporo czasu dostosowując wszystko żeby nie zostać zasypanym gradem informacji o niczym, klawiaturę lepiej mi się obsługuje ta z iphone, ale swiftkey tez jest do pobrania. Odpowiedniki airdropa są, ale nie działają tak dobrze - No i trzeba instalować coś dodatkowo, a tutaj to
@Megawonsz_dziewienc: nie wybieram marki samochodu czy telefonu, tak aby później sprzedać go jak najdrożej. Wybieram taki, który będzie miał najlepszą funkcjonalność. Z powodu minusów, które wymieniłem wyżej niestety nie jest to iPhone. Btw. kolejnym minusem iPhone jest CarPlay, który w porównaniu do AA działa gorzej. Nie mówiąc o historii połączeń, która trzyma tylko 100 ostatnich wpisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)