Wpis z mikrobloga

Jak często wymieniacie olej?

Na starcie, tak wiem że powinno się zmieniać olej co sezon... ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc zrobiłem w zeszłym sezonie coś koło 2,6-2,8k nie jest to super dużo, mało też nie. Głównie na dojazdach do pracy, w nadchodzącym pewnie będzie więcej, jednakże 2,6k to nie jest jakość szczególnie dużo by wywalić całkiem sporą miskę nieprzepracowanego dobrze oleju.... Więc się uparłam i postanowiłem nie zmieniać ¯\_(ツ)_/¯, a raczej zmienić w '24.

Jednakże popytałem po znajomych, pierwszy który jeździ bmw(1200), i robi trasy pomorskie - Czechy/Chorwacja, czy też na luzie jeździ sobie do sklepu po ryby oddalonego 100km sam napykał 15k w zeszłym sezonie i skwitował to tak, "czym się przejmujesz, ja sam nie wiem czy w tym roku będę zmieniał olej (XD)"

Drugi, mówi że powinienem, i to on powinien/może mi go zmienić (XD, serwisuje mi po sezonie sprzęt) więc klasyk, chce na mnie zarobić, ale wbrew pozorom to dobry fachowiec i znajomy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W serwisówce fzs-a jest 10k, #!$%@? mnie ten temat bo już go ciągnę po językach od jesieni i cały czas nie mam dość (°° .
#motocykle #motomirko
  • 18
  • Odpowiedz
@olesh jak mi się przypomni, olej raczej nie skiśnie przez 2 lata, więc co 8k albo 2lata, wydaje mi się, że wymieniałem w 2020, w tym zrobiłem 1500km xD wymienię na wiosnę.
  • Odpowiedz
@hubelot:

jak masz diesla i latasz na jednym odpaleniu setki km to pewnie 15k 20k też będzie ok

Op pyta o motocykl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@olesh: przy takich przebiegach możesz spokojnie zrobić po tym sezonie
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Właśnie się też zastanawiałem czy na pewno dobrze zrozumiem co op ma na myśli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@olesh: ja zmieniam co 6-7k czyli +/- 2 razy w roku, biorąc pod uwagę ceny opon i paliwa to koszt wymiany oleju jest zupełnie pomijalny.
w silniku motocyklowym olej jest bardzo istotny i nie ma co na nim oszczędzać bo takie oszczędzanie z czasem może się mocno zemścić na portfelu.
  • Odpowiedz
@olesh: zależy jak jeździsz. Ja wymieniałem co 6k, ale zaliczyłem w ostatnim sezonie tor jakieś 7 razy i mechanik po wymianie stwierdził, że warto, żebym częściej wymieniał. Mam 300cc, więc męczę to w sumie non stop.
  • Odpowiedz
@olesh #!$%@? ile można ten temat ciagle klepać. Jak już się zastanowisz czy wymieniać to nie zapomnij tu napisać czy zmieniać wiosną, jesienią czy zimą.
  • Odpowiedz
@olesh: Wszystko zależy jak jeździsz. Ja po 2.5k nigdy nie wymieniam. Zazwyczaj po 5/6k ale zależy, jak upalasz moto w terenie, jeździsz po OFFie i katujesz lekko silnik to wtedy wymieniam co sezon. Jednak jak ja jeżdże głównie trasy/miasto i nie jest to żyłowanie po mieście na jedynce to po co zmieniać ten olej jak ma ledwo 2.5k xD Jak ktoś się usra, że minimum raz na sezon to zapytaj go
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: Dzięki, za komentarz, ogólnie wszystkim dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)W sumie tylko się upewniłem w postępowaniu.

Moto jest cały czas garażowane. Ostatnim razem było zmieniane w czerwcu i sądzę że w tym roku zrobię podobnie bliżej 10k, lub na koniec lub początek następnego, a tak standardowe dolewki.
  • Odpowiedz