Wpis z mikrobloga

@dm0wsk1: co wolisz jeśli chodzi o Ui systemu operacyjnego(jak działąja okienka): klasycznie windowsa z menu start, bardziej maca, bardziej android(tablet)? bo rozbija się o środowisko Gnome vs KDE, GNOME ładnepierwsze wrażenie, super na lapku, bardzo fajny na stacjonarnym, ale fabrycznie wykastrowany z wileu funcji, dlatego mi bardziej pasuje KDE, które jest bliskie klasycznemu windowsowi, więcej opcji.
A sam typ linuxa to sprawa drugorzędna. Jak pisałem cokolwiek opartego na Debianie powinno być
@krytyk__wartosciujacy: np. szukanie plików poprzez naciśnięcie liter(w tym gnome'owym file managerze zamiast przeskoczyć do katalog/pliku zaczynającego się na daną literę, to zaczyna wyszukiwanie litery), brak podglądu pliku, brak widoku ala NC(dwa panele). Nie pamiętam teraz, bo zawsze po instalce systemu z Gnome'em doinstalowywałem Thunara czy innego Dolphina(co przedstawiało kolejne problemy typu nieprawidłowe kolory). Wtyczki Gnome są niemile widziane, co update, to połowa przestaje działać, np. by klient MegaNZ działał poprawnie, należy
@RabarbarDwurolexowy: widzę, że jednego dnia się nainstalujesz wszytskiego więcej niż ja przez 10 lat:) jak to jest możliwe, że wam wiecznie coś nie działa i wiecznie macie jakieś dziwne problemy. nie kumam tego. tak na szybko znalazłem screeena z przed 5 lat tego os, z którego piszę. kiedyś był to chyba ubu 16,04, potem 18.04 i zaczynał z tego co widze na jakieś starej stacjonarce. potem zrobiłem z tego minat 19.3,
Pobierz wojciet - @RabarbarDwurolexowy: widzę, że jednego dnia się nainstalujesz wszytskiego ...
źródło: comment_1672946956LnQoDMO8K8XLXHqdDectSe.jpg
@RabarbarDwurolexowy: obiecałem odpisać. Masz rację, że coś niestandardowego działa średnio, ale to nie problem gnome tylko autorów rozszerzeń. Bywa to irytujące, ale ZU się za rozszerzeniami nawet nie rozejrzy.

Gnome ma się podobać i być "prosty", co prowadzi właśnie do wielu uproszczeń, które dla zaawansowanych użytkowników mogą być zbyt daleko idące.

Jak mówisz, za stary jesteś, ale ty masz po prostu swoje doświadczenia i przyzwyczajenia. Zapewniam Ciebie, że ktoś zaczynający przygodę
@dm0wsk1: chcesz miec przestarzały system zeby brać cos oparte na ubuntu? Bierz Manjaro - distro oparte na ArchLinuxie. Najnowsze jadro, wiecej pakietow w repo od ubuntu, najnowsze sterowniki i najlepesza wydajnosc. Brak problemow z duzymi updateami do kolwjnych wersji bo pod spodem to ArchLinux z rolling release