Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rudinji: cykl demoniczny zaczyna się od Malowanego Człowieka? Jak tak to odpadłem na 3 części bo jak dla mnie to coraz słabsze te książki były.
Piekara nierówny i czytałem już dobre kilka lat temu, nawet ciekawe było ale to też nic nadzwyczajnego, możesz przeczytać jedna książkę i zobaczyć czy ci podpasuje.
@Rudinji: Inkwizytorski pierwszy tom jako fajny pomysł i bardzo lekkie czytadło jak najbardziej warto pod warunkiem, że nie zakładasz czytania całości i że nie oczekujesz wybitnej literatury, bo tej ani językowo, ani fabularnie nie znajdziesz. Powtórzenia, prosty język, te same wyrażenia, fabuła każdego z opowiadań rozwijana według tego samego schematu. Idea była naprawdę pomysłowa i dobra, wykonanie nie wyszło. W momencie kiedy czytasz jeden tom to jeszcze aż tak nie daje
@Rudinji: Cykl demoniczny to taka sinusoida. Pierwsza książka niesamowita, druga gorsza, trzecia kuleje, czwarta się podnosi i piąta jest dobra. Największy problem z wieloma retrospekcjami, cofaniem się z historią w czasie, żeby uzupełnić. Ale sama kreacja świata jest naprawdę świetna, co za tym idzie zdecydowanie polecam.
@Rudinji: jestem w trakcie czytania ostatniego tomu Cyklu Demonicznego - Otchłań: Księga II xD
No tak średnio bym powiedział. Powtórzenia, utarte schematy i politykowanie :) Taka telenowela trochę.
Od drugiego czy trzeciego tomu denerwujące i nużące opisy "Arabów" :)
W dodatku jestem na stronie 200 i główni bohaterowie dalej nie dotarli jeszcze do Otchłani xD
Średnio, ale coś mnie trzyma aby czytać dalej. Może lubię powtarzające się schematy ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rudinji: cykl demoniczny pierwsze 2 tomy naprawdę warto. Bardzo wciągająca fantastyka, po prostu nie czytaj dalej. Cykl inkwizytorski warto z 2 tomy przeczytać, albo więcej ale dozowane mniejszymi dawkami.
@Rudinji Cykl Inkwizytorski spoko ale tylko pierwsze roku, ciekawy świat, fajne wątki ale jakoś to nie dopracowane do końca.
Demoniczny, pierwszy tom sztos drugi bardzo dobry a dalej coraz gorzej. Dziwaczne pomysły autora, ewidentne boostowanie jednych postaci pierwszoplanowych kosztem innych z "grupy" głównych bohaterów. Świat wymyślony spoko ale autor im dalej w las tym wymyśla głupsze rzeczy a nowy tom to już w ogóle porażka