Wpis z mikrobloga

Mam pytanie związane z temperaturą wypiekania pizzy.

W moim piekarniku mam funkcję "czyszczenie poprzez pirolizę".

Piekarnik mogę nagrzać maksymalnie do 250 °C, natomiast podczas procesu czyszczenia pirolitycznego piekarnik nagrzewa się do 500 °C, czyli do temperatury potrzebnej do wypieku prawdziwej neapolitany.

Czy ktoś wpadł na pomysł, żeby przy pomocy tego programu upiec pizzę?

Może ktoś się orientuje jak bardzo głupi jest to pomysł i czy przy okazji piekarnik nie będzie do wymiany?

#pizza #gotujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #piekarnik
Pobierz tomek860827 - Mam pytanie związane z temperaturą wypiekania pizzy.

W moim piekarni...
źródło: comment_1672920334IdMGsbveSWY5fBIBQ6Eeys.jpg
  • 13
@tomek860827: nie puścisz tego programu przy otwartych drzwiczkach, bo za dużo temperatury będzie uciekać, nie utrzymasz też takiej temperatury cały czas, nie mniej może gdyby udało się rozgrzać kamień i przerwać program... :)

@Limonene: od tego są łopaty, u mnie na gazie standardowo jest 350-450°C w zależności od strefy, ale owszem depilacja jak się rece za blisko podłoży automatyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Limonene: a jak obsługują murowane piece do pizzy które się rozgrzewają do 700 stopni? Albo Effeuno które też się nagrzeje powyżej 500? Nie przesadzajmy, ogarnięcie pizzy łopatą przy takich temperaturach to nie jest żadne mission impossible.
a jak obsługują murowane piece do pizzy które się rozgrzewają do 700 stopni?


@Mirkosoft: no właśnie o to mi chodzi, że z takiego murowanego pieca łatwo wyciągnąć łopatą, bo są do tego przystosowane, ze zwykłego piekarnika w domu taką łopatą nie wyciągniesz. Chyba, że krótką, ale to nadal zostaje kwestia temperatury
@tomek860827: nie wymyśliłeś nic nowego. Niektórzy stosują taki hack, tylko musisz zrobić mod piekarnika tak żeby nie blokował drzwi w czasie pyrolizy.


https://www.youtube.com/watch?v=FJjr9lmUhZE

@Mirkosoft tutaj koleś po prostu znostkowal zasilanie grzałki i dolozył swój kontroler temperatury. W sumie bardzo profesjonalnie, ale oczekiwałem raczej rozwiązania, które pozwala na załączenie programu czyszczenia pytolizą i swobodne otwieranie drzwiczek.