Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #lazienka

Szukam kabiny prysznicowej, która:
1. jest półokrągła (jak przykład w załączniku)
2. Ma wymiar max 90x90
3. Ma przesuwne drzwi (uchylnych nie byłoby jak otwierać, bo zaraz przed prysznicem jest umywalka, stąd wymóg półokrągłej kabiny)
4. Jest otwierana nie centralnie (jak na zdjęciu), ale od boku

Kształt łazienki i rozmieszczenie niektórych rzeczy wymusza zastosowanie takiego rodzaju prysznica... Chciałem dać drzwi proste przesuwne, ale wtedy pod prysznicem miałbym... kaloryfer ;-)

Kojarzycie może jakiś sklep, gdzie można taką kabinę kupić? Wszystkie obi, leroye i castoramy niestety nie mają takich - wszystkie otwierane narożnie, jak ta na zdjęciu...
husky83 - #remontujzwykopem #lazienka

Szukam kabiny prysznicowej, która: 
1. jest...

źródło: comment_1672915536mb9R9uyUItUufIn9oi7oC1.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Przesuwne są do bani. Odrobina kamienia na prowadnicach, od wilgoci odrobina rdzy w łożyskach kółek i wszystko zaczyna się zacinać.

Jeśli już upierasz się na taką kabinę to szukaj przede wszystkim takiej kabiny która powierzchnie toczne będzie miała właściwie wykończone, łatwe w utrzymaniu w czystości, a łożyska będą w 100% ze stali nierdzewnej.

PS Bardzo dobra łazienka. 99 cm to mniej niż potrzeba do przewrócenia się i rozbicia sobie głowy ( ͡
  • Odpowiedz
@unibot: Miałem przez 8 lat przesuwne, złego słowa nie mogę powiedzieć. Niestety awaria wymusiła wymianę.
Łazienka dobra, ale układ ujowy, bo gdyby kaloryfer był np. na przeciw umywalki byłoby dużo lepiej, wtedy daję przesuwne drzwi pod pryszniuc i prostokątny brodzik

@janznetu: Fakt, zerknąłem tylko czy to to i odrzuciła mnie cena, nie wczytywałem się w szczegóły :-)

@Seraphiel: U mnie brodzik musi być bo odpływ jest wyżej niestety... Wygląda
  • Odpowiedz
Chyba że ktoś ma inny pomysł na tak debilny układ łazienki.. Szerokość 99cm...

I w tym układzie jedyne co mi przychodzi do głowy, żeby kaloryfer nie był pod prysznicem to właśnie taka kabina w prawym górnym rogu


@husky83: jakieś przeciwwskazania dla których kaloryfer nie może być pod prysznicem? W sumie tam zawsze najbardziej jest potrzebny.
  • Odpowiedz