Wpis z mikrobloga

Kłócisz się o jakieś drobne niedopowiedzenia.


@eskejper: Drobne niedopowiedzenia? Czlowieku popatr na screena. Koles Cie zezlomowal a nawet o ty nie wie. W sumie to sam sie zezlomowales.

Dla polski policzyles netto dla de brutto. Pasuje pod teze jak ulal. Polak kupi 3x mniej paliwa.

Otoz nie. Kupi 2x mniej paliwa. Rzczeczywiscie DROBNA roznica. Liczac od 100 pokaales ze bedzie to 33 tmczase jest pod 50. Drobna roznica.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Ale porównujesz tu dwa demokratyczne kraje które ze sobą graniczą i są w UE, nie jakiś anarchiczny kraj z Afryki czy Koreę Północną z Kuweitem.
  • Odpowiedz
Możesz sobie wejść na stronę www.clever-tanken.DE i podaj jakikolwiek kod pocztowy. Tam da zawsze aktualne ceny paliwa


@iKrystian: Po co jak dzisiaj bede mial fotke? (o ile kumpel nie zaponi bo to sklerotyk :P) Przypomne mu pozniej :P

Ale z ciekawosci jak juz bede mial fotke to porownam i zobaczymy jaka ta stronka dokladna :)
  • Odpowiedz
@leniuchowanie: ale co to za wysrywy? XD

Sam typ ze screena pokazał, że w Polsce paliwo jest tańsze, więc o co chodzi? To Obajtka wina, że Niemcy są od nas o wiele bogatsi? Czy od tego całego srania na Orlen wam mózgi poprzegrzewały?

Nie do Obajtka miejscie pretensje za to, że jesteśmy tacy biedni, a do samych Niemców i Ruskich.
  • Odpowiedz
Ale porównujesz tu dwa demokratyczne kraje które ze sobą graniczą i są w UE, nie jakiś anarchiczny kraj z Afryki czy Koreę Północną z Kuweitem.


@Greg36: A teraz to juz dyskutujemy o krajach czy odnosimy sie do tego ze uywanie netto jest debilizmem bo dla tego samego brutto moga byc rozne netto?
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nawet te 2x to jest nadal kolosalna różnica xD bierzemy tu pod uwagę najniższy próg zarobkowy do którego kwalifikuje się wielu Polaków. Zarobki na poziomie 4-5k to dla połowy Polaków zarobek marzenie. Jeśli spojrzysz na problem z szerszej perspektywy to wtedy zrozumiesz.
  • Odpowiedz
@eskejper: Ja osobiście nie jestem po żadnej stronie, tylko pośrodku. Ale jesli ktoś coś chce pokazać to dla mnie ważne są wiarygodne dane. 3x więcej, a 2x więcej to jest duża różnica i osoba, która to napisala przekręciła dane na swoją stronę, zamiast zrobić to obiektywnie...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leniuchowanie: ALE SYNEK KTO TYLE DOŁ, POWIEDZ TY MNIE, ZA PEUO TO JUŻ BY WSZYSTKO SPRZEDALI DOJCZE SZWABEN ZA FRIKO A TEN TUSK TO JUŻ WOGÓLE WCIELENIE SZATANA.

Coraz częściej marzę o tym, żeby ich wszystkich zmieniono w plazmę czy choćby zapewniono im technologie chmury, zamiast sztywnego przywiązania do jednego miejsca w czasie.
  • Odpowiedz
Nawet te 2x to jest nadal kolosalna różnica xD bierzemy tu pod uwagę najniższy próg zarobkowy do którego kwalifikuje się wielu Polaków. Zarobki na poziomie 4-5k to dla połowy Polaków zarobek marzenie. Jeśli spojrzysz na problem z szerszej perspektywy to wtedy zrozumiesz.


@eskejper: Ale miras. Ja nie neguje ze jest ronica. I nie neguje ze to jest zle. Tylko neguje manipulacje OPa

Jemu wyszlo prawie 3. 3 to nie to samo
  • Odpowiedz
bo dla tego samego brutto moga byc rozne netto?


@gorzki99: Dla tego bierze się średnie netto a nie wylicza samemu - to jedyna podstawa na bazie której można wyliczyć siłę nabywczą.
  • Odpowiedz
@gorzki99: gdzie wyszło na Twoje? nie zruzumiałeś kilka razy, musieli Cię poprawiać i wyjaśniać. Śmiechu to mogłem sobie najwyżej zaoszczędzić nie patrząc na Twoje nieudolne brnięcie dalej w przekonanie o swojej racji, zamiast przyznać się do błędu, ale tego nie zrobiłem.
Wyszło na moje... dobre sobie ehh (,)
  • Odpowiedz
Dla tego bierze się średnie netto


@Greg36: Ktore srednie? Moze te w/g ktorej idac na spacer z psem mam 3 nogi?

Pytanie kto ile moze kupic paliwa. Zarowno OP jak i polowa wykopkow tutaj tak manipulowali danymi zeby wyszlo e polak moze kupic 3x mniej.

Ja jestem dosc uparty i cierpliwy. Dzieki temu znalazl sie jeden mirek ktory prytoczyl jak to wyglada i mu wyszlo ze 2x mniej (tyle co mi).
  • Odpowiedz
Dla roznych osob ta sama brutto bedzie inna netto tak czy nie?


@gorzki99: Zauważ jedną rzecz - może i gro wykopków jest <26 i dostaje do ręki to 3500, więc zdarza im się mylić brutto z netto aż do 26 urodzin, kiedy będzie pikachuface.
Ale taki młody pracownik zarabia w ten sposób może z 5 lat, a potem przez kolejne 40 lat będzie odprowadzał podatek jak każdy inny.
W Polsce średnio
  • Odpowiedz
@caslin: Jasne i przeciez sam to napisalem - jedno brutto to rozne netta.

Problem polegal na manipulacji od samego poczatku. Dla de liczone w brutto dla pl w netto i wychodzila roznica x3

Ale nadal - nie mozna uzywac sformulowania "ile polak zatankuje za minimalna" i podawac netto gdzie podaje sie brutto dla de.

Ogolnie pojecie netto zostalo chyba wprowadzone tylko po to zeby ludzie nie do konca ogarniali o co
  • Odpowiedz