Wpis z mikrobloga

zapomniałeś dodać, że właściciel firmy, który prowadzi kilometrówkę samochodu i może odliczyć 100% vat od paliwa i wtedy zapłaci mniej za paliwo i kupi więcej niż studenciak na UoZ i 40 latek na uop


@SzybkiBLN: Za ta sama minimalna netto?

Zapomniales ze rozmawiamy o minimalnej krajowaj a nie odliczaniu VATu.

Dla roznych osob ta sama brutto bedzie inna netto tak czy nie?

I dlatego zawsze sie podaje brutto.

Koniec koncow ta
@gorzki99: Obie kwoty są netto, niemiecka jest przy założeniu 168h/miesiąc, 3 klasa podatkowa i brak podatku kościelnego czyli najpopularniejsza forma rozliczenia w przypadku osób w małżeństwie. Dla kawalera będzie to 1480 NETTO. Możemy też porównać brutto jeśli wolisz co przy wartościach z tweeta daje:
Benzyna-Polska: 512 Niemcy: 1192
Diesel-Polska: 451 Niemcy 1172

Czy Niemcy dalej mogą kupić ponad 2 więcej benzyny i ponad 2,5 razy więcej ropy nie ważne jak będziesz
@pumba320: Ktos wreszcie podal jakies dane

Benzyna-Polska: 512 Niemcy: 1192

Diesel-Polska: 451 Niemcy 1172


A zgadnij kto napisal:

Wiec korekta na zakonczenie tematu:


1920/1,68=1142

3490/6,81=512

Pasuje?


To dla beznyny Chyba dosc podobne do Twoich obliczen?

Uwazaj bo zaraz Cie zlinczuja - wyszlo Ci prawie jak mi :P

BTW kumpel mi po robocie robi fotke pylona z cenami w de. Jakos nie widialem tej fotki u OPa. Ciekawe bo paliwa po 1,68
tutaj już chyba za te wpisy z 3000 punktów vitay i hotdog z wczoraj się należą xD


@moczy_morda: mirasku-gluptasku. Ja nawet PJ nie mam wiec po co mi te punkty? A hot-dogi jadam na BP bo orlen daleko.

@eskejper: Zalecam wizyte u okulisty skoro wzrok tak zly. Niedowidzisz a komentujesz? To dopiero robienie #!$%@? z logiki.

Jak ju zalozys okulary to zobaczysz ze pare komentarzy wczesniej jakis mirek podal dokladne
Stawka w Niemczech to 12 eur (brutto), pełen etat 168h, według kalkulatora, dla kawalera, bezdzietnego, niepłacącego podatku kościelnego, daje to: 1460 eur(mogą być lekkie różnice, ze względu na land, czy składkę na ubezpieczenie zdrowotne, ale można przyjąć, że ta suma mniej więcej się zgadza). W Polsce nie pracuję, więc dane opieram na tym co czytałem, a nie doświadczenia i wychodzi, że najniższa krajowa to 3490 zł(brutto), co daje sumę 2700 zł netto.
@gorzki99: Czy ty naprawdę lubisz zgrywać takiego debila?

Polska:
Benzyna 95: 6,60zl
Minimalna: 2700zl netto
Ilość litrów: 409 L

Niemcy:
Benzyna 95: 1.73 euro
Minimalna: 12 Euro * 8 godzin * 21 dni roboczych: 2016 euro w najlepszym wypadku.
Ilość litrów: 1165 L

W Polsce za minimalna można mieć 1/3 tego co w Niemczech za minimalna. Nie wiem czy tu jest potrzebna dodatkowa dyskusja. Polska jest w dupie z
Prosze was. Nie bierzcie netto :/


@gorzki99: Co? XD

Przecież ignorant kompletny tylko może porównywać siłę nabywczą w postaci litrów paliwa, biorąc pod uwagę pensje brutto, która nie wskazuje siły nabywczej.
@leniuchowanie: A wczoraj Osrajtek pokazywał wykresy jak za peło, czyli 11(!) lat temu można było kupić tylko bodajże 340L. Ale już nie wspomniał, że to był rok rekordowych cen, ponieważ Iran został obłożony sankcjami przez USA i UE, w wyniku czego stracił 40% eksportu ropy i ceny #!$%@?ło. Typowy pisowski manipulant, wygodny rok sobie wybrał do porównań, mela mu na ryj.
@gorzki99: Nawet jeśli netto w Niemczech jest zależne od wielu czynników to i tak jest to kolosalna przewaga niepodlegająca żadnej dyskusji. Przy założeniu ze netto wynosi 1528 euro bez podatku kościelnego to za ta kwotę można zasilić 883 litry benzyny. 500 euro mniej od wcześniej podanego brutto a i tak Niemcy maja więcej xD Wciąż dwa razy więcej niż w Polsce Osrajtka.

Kłócisz się o jakieś drobne niedopowiedzenia. Zdajesz sobie sprawę
Przecież ignorant kompletny tylko może porównywać siłę nabywczą w postaci litrów paliwa, biorąc pod uwagę pensje brutto, która nie wskazuje siły nabywczej.


@Greg36: Tylko kompletny ignorant moze twierdzic ze takie same brutto da takie same netto w kazdym przypaku.