Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu obserwuje cene jednego z telewizorów philipsa i cały czas czekam az cena trochę spadnie. Wchodze wczoraj wieczorem na stronę media markt a tam podwyższyli cene prawie o 400zł. Zawsze mi się wydawało, ze elektronika z czasem powinna być tańsza a tu jak widać jest inaczej. Ktoś wie czemu tak sie zadziało ? Dodaje tagi z konsolami bo tam często ktoś szuka telewizora

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-55pus8807-12

#telewizory #elektronika #ps5 #xbox #pytanie
  • 22
@Meciek: Ciekawa alternatywa dla Samsunga QE55QN85BAT którego obserwuję i liczę, że po pierwszym kwartale zejdzie do okolic 3300 cenowo, bo już za 3600 można go znaleźć. Ten Philips kusi Androidem.
@Meciek: #!$%@?, jednak nie jest alternatywą dla Samsunga, którego podałem. Philips #!$%@?ł chipset po taniości, który nie wyrabia 4K w 120Hz xD ale za to #!$%@? chińskimi ledami na obudowie, żeby świeciły na ścianę za nim. Cały Philips. Odpuść ten TV. Poczytaj o modelu, który podałem.
@Zielony34: to nie do końca tak, mniej więcej ten sam chipset mają wszyscy oprócz LG/Samsunga, jedynie Sony się wyróżnia bo dodają drugi własny procesor do niego który przejmuje część przetwarzania obrazu

na dodatek Panasonic już zapowiedział że zostają przy tym samym procku trzeci rok w modelach na 2023 xD więc bardzo możliwe że Philips tak samo
@MisPluszowyZWadaWymowy: Philips ma ten problem, że lubi się przegrzewać i procek wpada w throttling. Na przykład podczas długotrwałego oglądania materiałów w 4K\Graniu. Ja taki problem własnie mam w obecnym. Max 2 odcinki pod rząd na netflixie i przy trzecim rozjeżdża się głos z obrazem i się wiesza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podobno bardzo częsta przypadłość. Tutaj może bedzie lepiej, bo TV działa na Andku, nie na Saphi.
@Zielony34: no właśnie, jeśli chodzi o soft Philips średnio ogarnia. Chyba zapowiadali jeszcze aktualizacje która usprawni działanie 4k@120 (nie wiem czy we wszystkich modelach czy tylko niektórych), Panasonic już to dawno lepiej ogarnął. I u Panasonica i Philipsa pozostaje problem że ten procek idzie na skróty z przetwarzaniem 10 bitów w HDR, nawet w 4k@24. Sony to naprawia drugim prockiem a reszta ma gorszą gradację niż w starszych modelach z HDMI
Pobierz MisPluszowyZWadaWymowy - @Zielony34: no właśnie, jeśli chodzi o soft Philips średnio ...
źródło: comment_1672914123niKBrvsFm7rV9u5Ys3quvJ.jpg
@Meciek: nie słuchaj tego błazna, nie zna się kompletnie na tv, wejdź sobie w jego profil i zobacz jak go ładnie moderacja wczoraj wyjaśniła( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiela bzdury z zagranicznych „wykopów”, wiedzy tyle co cyferki poczytał a na koniec zdemaskowany, wyzywa i obraza.

Chociażby tutaj - 12 letni tv z lepsza matryca niż dzisiejszy? Tylko jeżeli mówimy o mantach, inaczej to jest bzdura.