Wpis z mikrobloga

Jak byście się ustawili na tym skrzyżowaniu do skrętu w lewo? Według mnie - mniej więcej w tym miejscu, gdzie białe ducato. Tyle, ze na tym skrzyżowaniu długo czeka się na skręt w lewo - często cały cykl świateł, i zatrzymanie w tym miejscu tworzyłoby gigantyczne korki. W praktyce zjeżdża się tam do lewej strony - mniej więcej jak zaznaczyłem na czerwono. #motoryzacja #samochody #ruchdrogowy #lodz
Pobierz urojony_uzurpator - Jak byście się ustawili na tym skrzyżowaniu do skrętu w lewo? Wed...
źródło: comment_1672872298p7OYwozwWlO9qCPIvB1sSJ.jpg
  • 15
@urojony_uzurpator: Dokładnie tak jak narysowałeś prostokącik. Byle nie na torach - choć kiedyś tak można było -, bo motorniczy dostają szału i opierają się na dzwonku, co doprowadza do szału, jak ci ktoś z minutę dzwoni tramwajem nieustannie
@szymaxxx: Z tego co wiem, to skręcając w lewo muszę dojechać do osi jezdni. Jadąc tak jak ducato mam jeden pas, z naprzeciwka są trzy pasy więc według mnie zjazd w miejsce, które zaznaczyłem nie jest dozwolony. Oczywiście - tak się robi aby nie blokować ruchu. Kiedyś był pas tam gdzie jest wyspa i było jasne
@urojony_uzurpator: Nie nie, tam nie ma trzech pasów tak jak myślisz. Jest jeden do skrętu w lewo w Klonową - w ogóle cię on nie interesuje. Drugi do jazdy na wprost Limanowskiego - ale idzie po skosie. Trzeci do skrętu w prawo w Hipoteczną - ma osobną fazę. Jeśli ustawisz się na prostokącie to auta jadące z naprzeciwka ominą cię
@szymaxxx: Nie No jak nie ma? Co prawda ten lewy faktycznie „dochodzi” kawałek przed skrzyżowaniem. Jadąc jednak limanowskiego w kierunku zachodnim to chyba nie powinno miec dla mnie znaczenia ile jest pasów z naprzeciwka. Ja mam jeden pas do jazdy w kazdym kierunku. Tam gdzie jedzie tramwaj jest powierzchnia wyłączona z ruchu. Nie widze podstaw prawnych aby tam faktycznie zjeżdżać do lewej strony
@urojony_uzurpator nie doszukuj sie logiki w łódzkim planowaniu ulic i ruchu… skrzyżowanie źle zaprojektowane i to jest najlepsza odpowiedz.


A konkretnie to zostało przeorganizowane z dobrze funkcjonującego na takiego potworka

W odpowiadając jakbym sie ustawił to prawdopodobnie maksymalnie wychyliłbym sie do lewej, żeby zrobić jakiś przejazd na wprost, nie wjeżdżając na torowisko. Czyli w okolicy czerwonego pola


@benkenobi1111: oczywiście każdy tak się ustawi jak mówisz, bo tak nakazuje zdrowy rozsądek. Rozważam
@radziol88: rozumiem, że masz na myśli przepis mówiący, że nie wolno mi wjechać na skrzyżowanie bez możliwości opuszczenia go. Jeśli jednak jesteś pierwszym do skrętu w lewo to oczywiście, że musisz dojechać do osi jezdni. Bez tego nie jesteś w stanie ocenić czy możesz opuścić skrzyżowanie. Oczywiście, w przedstawionym przeze mnie przykładzie to naturalne wręcz, że zgodnie z przepisami jak będę do skrętu drugi w kolejce to już powinienem czekać przed