Wpis z mikrobloga

Ile wydaliście na wywalenie framug/ościeżnic w drzwiach przede wszystkim wejściowych do mieszkania ale też wewnętrznych (mam 4 takie).
Czy jak w łazience mam płytki pociągnięte do tej framugi, to krótko mówiąc przymierzać się do zapłaty na nowe okafelkowanie?
Czy te framugi trzeba zmieniać? W sumie to wtedy mieszkanie wygląda nie atrakcyjnie z bo aktualnie są modne takie grube ościeżnice bardziej kanciaste? Ja mam takie cienkie metalowe jak to w blokach z prl. A jakby zastosować nakładki na ościeżnice? Czy takie coś miałoby sens również na wejściowych czy tam jednak wywalać i dawać dźwiękoszczelne?
Jest coś jeszcze co przy takim zleceniu komuś tego, należałoby wiedzieć?
#remontujzwykopem #drzwi
Pobierz
źródło: comment_1672869387wZSQYO8nwcvT3UNRmr8LZv.jpg
  • 9
@interpenetrate: jak dobrze pokombinujesz to w środku sam możesz sobie wymienić. Jak nie ma nadproży to warto je wstawić, ale wtedy w łazience płytki trzeba będzie skuć i dołożyć.
Jak wymieniasz drzwi wejściowe to ci wymieniają razem z futryną, jedynie musisz to obrobić potem.
@Felix_Camora: jak 0zl? Co masz na myśli? W sensie że sam robiłeś,
@Qullion: w jaki sposób w środku samemu się wymienia? Czemu warto je wstawić? Chciałem mieć panele na całej długości mieszkania i brak progow żeby nadać taki niezakłócony wygląd podłogi. To daje mi jakieś wady przez to że nie zastosuje progów?
No kurcze to trochę odpada nie chce kuć tych płytek a potem znowu kłaść ;(
Co to znaczy
@interpenetrate: no to jeszcze na zachętę ci napiszę, że prawie zawsze mają wspawaną poprzeczkę w podłodze, więc tu kolejny problem. Co do renowacji to nie podpowiem bo to nie moja działka, ale wiem że się da.
@interpenetrate: bierzesz młotowiertarkę i odkuwasz. Nowe ościeżnice się rozpiera czymś na środku, jakimś kołkiem, na podłodze nic nie ma i możesz śmiało panele położyć bez progów. Podobno to tworzy jakieś naprężenia, ale nic się nie dzieje jak się położy ciągiem.
Jak są nadproża w domu nie musisz niszczyć płytek, sprawdź jak wygląda sytuacja. Sama ościeżnica czy futryna nie stanowi podpory dla cegieł nad drzwiami, więc dlatego stosuje się nadproża.
Obróbka to