Wpis z mikrobloga

Z powodu ostatnich dużych ruchów na cenie akcji Tesli i pojawieniem się wielu pytań w stylu: "Ten mirek w końcu tę Teslę kupił, czy nie?" (np. 1, 2)

Postanowiłem zalinkować ponownie do swojego postu sprzed 1 roku i 9 miesięcy, w którym to tłumaczyłem, że po długich namysłach, postanowiłem na razie nie kupować jeszcze Tesli.

Zachęcam do przeczytania całego wpisu, w którym to opisuję moje wnioskowanie.

Tutaj jednak chciałbym zalinkować co ciekawsze fragmenty:

Moim zdaniem na 99% Tesla w ciągu dekady nie tylko opanuję technologię autonomicznych aut, ale też do tego czasu zbuduje ogromną flotę własnych aut, które będą jeździć jako autonomiczne taksówki. I według mnie w ciągu dekady te auta będą jeździć po polskich drogach, dużych i średnich miast.


Początek mojej inwestycji stał pod znakiem wairy "w pewną elektryfykację całego rynku automoto". Obecnie moja inwestycja stoi pod znakiem w wiarę w "nieuniknioną przyszłą dominację w Tesli na rynku aut i taksówek autonomicznych"

W krótkim terminie osobiście nie zdziwiło by mnie też to, że Tesla mogła by zanurkować do $500 czy nawet do $300... nie mniej jednak, mam przekonanie graniczące z pewnością, że szansa na to, że TSLA będzie w tej samej lub niższej cenie za 5 lat... jest bardzo, bardzo mała.


Tak dla formalności, $300 przed ostatnim splitem, jest równe obecnej cenie $100 za akcję. Obecnie cena za jedną akcję wynosi $110.68

I wygląda na to, że jestem w stanie na to postawić jakieś 364.568,21 PLN... i najzwyczajniej w świecie, wiedząc to wszystko, nie wiem, czy bym sobie wybaczył kupienie auta, którego nie potrzebuje, kosztem zmarnowania okazji, która się stworzyła.


Nadal to zdanie podtrzymuję.

#tesla #gielda #inwestowanie #januszeinwestowania
  • 61
  • Odpowiedz
@j3sion: Tesla potrafi rozpoznać nawet uchylenie drzwi na kilka centymetrów, przewidzieć potencjalne zagrożenie i na nie zareagować.

A Janusz będzie mi #!$%@? o potężnej konkurencji która potrafi hamować przed samochodem jadącym z przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OranieMaszynowe - @j3sion: Tesla potrafi rozpoznać nawet uchylenie drzwi na kilka cen...
  • Odpowiedz
fanboy widzę, nie może znieść że tesla jest w dupie w porównaniu do konkurencji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@j3sion: Jaki przegryw. Jakie wyparcie, wmawia sobie przegryw że jest odwrotnie. Buahahaha.... Pokaż co ta konkurencja potrafi. Dawaj Janusz. Czekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pewnie dlatego przegrali pozew za niedostarczenie fsd


@j3sion: Co to ma do rzeczy? Dawaj konkurencję o której belkotales jakieś legendy.
OranieMaszynowe - > fanboy widzę, nie może znieść że tesla jest w dupie w porównaniu ...

źródło: comment_1672880713w0R2wzJua3VWvAFmpOmRsh.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
@OranieMaszynowe: tyle się napisałeś, podałem Ci listę firm możesz śmiało wyszukać pojazdy które korzystają z ich systemów. Część z nich nawet nie ma. Kierownicy na stałe zamontowanej.
  • Odpowiedz
@j3sion: co ty jaja sobie robisz? Listę firm? A na #!$%@? jakaś lista...? bo sobie wygooglujesz listę nieudolnej konkurencji która coś próbuje i co mi z tego? Co mi z tego że mi ją dasz? Pokaż co oni potrafią ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Gościu wiem o temacie dużo więcej od ciebie i
  • Odpowiedz
@j3sion: nie, właśnie Tesla dotrzymuje obietnice, jedynie odrobinę się spóźnia. To ty nie dotrzymujesz obietnic. Doczekam się w końcu czegoś z potężnej konkurencji? Bo twoje nic niewnoszace żałosne komentarze są nudne i nie na temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

AKto tu ma ból dupy? Ja niby o co? Śmieje się z ciebie, oram i patrzę jak nieudolnie i bezsilnie się wijesz... Klasyk, zawsze t to samo (
OranieMaszynowe - @j3sion: nie, właśnie Tesla dotrzymuje obietnice, jedynie odrobinę ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@instalacja:

> pokaż mi choć jedno miejsce, gdzie Elon mówił, że będzie budował Hyperloopa

@anonimowy_programista: O, tutaj. Ups. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Przyznam szczerze, nie przypominam sobie bym widział tego Twitta. Nie mniej jednak ten twitt jest sprzed 8 miesięcy i mówi tylko o tym, że "kiedyś" Boring company to zbuduje. Nie podawane jest zobowiązanie czasowe. Nawet jeżeli ktoś "kiedyś" odebrał by jako "od jutra się
anonimowyprogramista - @instalacja: 

 > pokaż mi choć jedno miejsce, gdzie Elon mówi...

źródło: comment_16730937864jiQzO2shq9inDLPxOyLk4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@instalacja:

Jaki błąd w szacowaniu, gościu? Elonik jeszcze w 2017(!) podczas prezentacji swojej ciężarówki-widmo mówił, że autopilot JUŻ istnieje. Gdzie tu jest miejsce na szacowanie?


Po ponad kilkunastu latach spędzonych w IT widziałem już kilka projektów, które miały zająć 3-6 miesięcy a trwały 4-5 lat. Powód takich błędów szacowania jest prosty. Ciężko estymować coś czego nikt inny wcześniej nie zrobił. A nikt do tej pory nie wdrożył na masową skalę autonomicznych
  • Odpowiedz
Hyperloop to nie jest projekt, który był realizowany przez jakąkolwiek firmę Elona. Elon na samym początku opublikowano tylko white-paper na ten temat i zrzekł się praw do pomysłu i nazwy.


@anonimowy_programista: Jeszcze w 2017 Elon łgał, podsycając fantazje swoich fanboyów, że dostał zgodę na budowę hypershitu. Żródło. Więc czy umył rączki od pomysłu? No tak średnio bym powiedział.

By to wszystko skomplikować, Elon później założył Boring Company firma opracowała koncepcje
  • Odpowiedz