Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że w tym miesiącu kończę 24 lata, co oznacza, że mogę już przystąpić do kursu na prawo jazdy kategorii A, bardzo proszę o wszelkię porady jak się za to zabrać. Czy nie jest za na to zbyt wcześnie (w kontekście pogody)? Może poczekać np. do maja? Polecacie jakąś szkołę na terenie Krakowa (najlepiej północna częśc miasta)? Jaki motur kupić jako pierwszy, powiedzmy do 10k? 250 czy jakąś 500? Najbardziej by mnie interesowało coś do po po prostu jazdy dla zabawy po asfalcie i lekkim off roadzie. Znajdę jakiś motocykl do tego? Czy może lepiej kupić coś typowo na asfalt, i odpuścić sobię lekki teren. Chętnie przyjmę wszystkie porady dla początkującego adepta motocykli.
#motoryzacja #motocykle
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy nie jest za na to zbyt wcześnie (w kontekście pogody)? Może poczekać np. do maja?


@Gaahl75: Nie ma co czekać, musisz ogarnąć papiery i teorię, to też swoje potrwa. Im wcześniej ogarniesz tym więcej pierwszego sezonu zostanie na jazdę :)
  • Odpowiedz
@Gaahl75: ja mogę polecić biel moto w Krakowie. Gość jest całkiem spoko i nauczył mnie jeździć od zera (nigdy wcześniej nie siedziałem na motocyklu). Teorie zrobiłem w ciągu 4 spotkan. Terminy na jazdy miał bardzo elastyczne i nie trzeba było czekać. Czasami leciał w c---a w trakcie jazd, typu spóźniał się 10 minut albo jechał tankować w trakcie trwania zajęć ale ogólnie na tle innych instruktorów których widziałem na placu
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Zacznij juz ogarniac papiery, zapisz sie na kurs, zrob teorie, a jak bedzie lepsza pogoda to zaczna sie zapisy na praktyke. Mozesz juz zdac teorie w wordzie, bedzie jeszcze szybciej. Jak chcesz moto do zabawy, do miasta, w lekki teren to kup supermoto 4t, ew. nakeda, ale tu juz nie poszalejesz w terenie za bardzo. W szkolce powinienes dostac ochraniacze na kolana, kurtke, kask, rekawiczki, ale wg mnie lepiej
  • Odpowiedz
@Gaahl75: każdy lubi co innego ale mnie jazda po asfalcie szybko znudziła. Miałem 600 i prawie 100 koni a teraz chce kupić moto 28 kunia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Teorię możesz zrobić sam, bez szkoły jazdy. Przynajmniej ja tak zrobiłem. Ogarnięcie PKK, nauka teorii w domu, egzamin teoretyczny w WORD i dopiero wtedy zapisałem się na kurs praktyczny w szkole jazdy. Wcześniej niż w marcu/kwietniu na pewno nie zaczniesz jeździć, musisz zobaczyć kiedy WORD rozpoczyna egzaminy na kat. A, bo na pewno nie są prowadzone przez cały rok.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaahl75: teorie ogarnij sam i idź na egzamin, jak to zdasz to zapisz się na jazdy.
Akurat będzie już ciepło jak będziesz miał egzamin praktyczny.
Kup najpierw ciuchy, od siebie dodam tylko że warto rozważyć używane ciuchy na początek nie licząc butów i kasku.
Później polecam kupić cokolwiek co jeździ żeby nabyć doświadczenia. Jednocześnie mając A idziesz do salonu motocyklowego i umawiasz się na jazdy testowe.
W ten sposób zobaczysz
  • Odpowiedz