Wpis z mikrobloga

Wczoraj mi kumpel narzekał na orlen #orlen W pełni się zgodze, ale co Wy Polacy zrobiliście żeby było lepiej? Zero protestów, nic. Jakby dali 70 zł, za 0,5l wódki, to dopiero wtedy by sie coś ruszło. Nawet mi was nie żal, dobrze że jestem już tylko w kraju od święta.
  • 8
@Lujdyia: zorganizowalem półroczny protest przeciwko zawslaszczaniu przestrzeni publicznej dla wygody PiS (zapraszam na tag #warszawabezbarierek) przez co po nagłośnieniu sprawy musiałem mierzyć się z groźbami zwolenników PiSu a wcześniej z policją i 2x z sądem (oczywiscie wszystko na moją korzyść). Na dodatek byłem na praktycznie każdym masowym antyrządowym proteście w ostatnich 2 latach. Mało?
@Fatalbazooka: wiesz, ja na własnej skórze się przekonałem jak władza chętnie używa narzędzi by człowieka zastraszyć. Ja podsluchalem jednego z policjantów wyższego stopniem z jakimś swoim szefem który powiedział "że będą mnie obserwować". Nie mam pojęcia czy chodziło mi o ten konkretny wieczór czy coś innego, nie wnikam już.

Ale nasłanie armii trolli którzy na Facebooku cię i twoją rodzinę wyzywają to jest kompletny upadek tych ludzi.

Dlatego też, nigdy nawet
co Wy Polacy zrobiliście żeby było lepiej? Zero protestów, nic.


@Lujdyia: no tak. Bo po co edukacja, tłumaczenie podstaw ekonomii czy pokazywanie ciągów przyczynowo-skutkowych. Czy wymaganie od polityków jakiegokowiek ogarnięcia. Róbmy protest, poskaczmy, pokrzyczmy, potem zagłosujmy "oby tylko nie na tych złych", a potem zdziwienie, że nic się nie zmienia, a nowa władza jak przestaje być opozycją to momentalnie zmienia swoje nastawienie do ludności.