Wpis z mikrobloga

#sen #sypialnia #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #materac #materac #spanie
Kupujemy swoj pierwszy pro materac, do tej pory spałam na byle czym. Interesują mnie dwa modele: Ricco z fabryki sypialni i włoski San Marino od materasso. Włoski droższy i przekracza budżet ale podobno lepsza jakość pianki. Czy to prawda ze warstwa termoelastyczna nie powinna być najbliżej ciała ze względu na to, że organizm się może przegrzewać w nocy? Lepiej jakby była drugą warstwą np?
Coś o nas:
60 kg wagi ja,, preferowałam zawsze twardsze materace ale jestem w stanie się dostosować, śpię na boku, nie sobie na brzuchu ze względu na triche pogłębioną lordozę
86 kg on, wolał miękkie, śpi na plecach i na boku
  • 7
@LudzieMnieWkurzaja: Ja mam raczej średni (kilka centymetrów pianki zwykłej ( 3 czy 4 cm) na sprężynach 7 strefowy) na sztywnym podkładzie (płyta sklejka), bo na zapadających się lamelkach to trudno o swobodne obracanie się.
@LudzieMnieWkurzaja: tak, dla ścisłości: Fabryka Sypialni nie produkuje żadnych materacy, a Materasso to nie jest włoska marka, choć to bardzo dobry producent, który używa w swoich materacach włoskich, jakościowych pianek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na PW wyślę ci propozycję odpowiednich materacy :)