Wpis z mikrobloga

Te telefony zaufania to scam. Niby anonimowe, a spróbuj powiedzieć, że chcesz popełnić samobójstwo to cię namierzą i anonimowość się skończy szybciej niż myślisz. Tam to można sobie o problemach porozmawiać typu, że mnie dziewczyna rzuciła i mi smutno. Przy cięższych sytuacjach jak przemoc w rodzinie na bardziej złożoną pomoc nie ma co liczyć.

#psychiatria #psychologia #telefonzaufania
  • 63
@KrzyzowiecAlfred: Ty chyba nie masz zielonego pojęcia o temacie, w którym się wypowiadasz. Jeżeli uważasz, że w szpitalach psychiatrycznych pacjent jest izolowany od wszystkiego, bo chciał popełnić samobójstwo i do tego jest faszerowany lekami aż ma wszystkiego dość, to nawet szkoda czasu na naszą dyskusję.

To, że w Polsce psychiatria jest w tragicznym stanie, nie znaczy, że zatrzymała się w latach 50 XX wieku. Leki są dobierane i dopasowywane do pacjenta,
@LipaStraszna: Zaskoczę cię. Byłem w szpitalu i to wygląda jak placówka z horroru. Nie dostałem nawet zgody na spacery czy pójście do pobliskiego sklepu szpitalnego i przez 2 tygodnie byłem odizolowany od świata zewnętrznego. Przez te 2 tygodnie moją jedyną rozrywką było przeglądanie memesów i oglądanie filmów na YouTube. Wziąłem ze sobą książki, ale dowalili mi taką dawkę haloperidolu, że nie szło czytać dłuższych tekstów przez te zmulenie. Na obchodach typowa
@KrzyzowiecAlfred: najpierw trzeba sie na ten telefon zaufania dodzwonic, bo czymne tylko w parzyste czwartki od 11:20 do 13:10.
Btw. Znajoma niedawno dzwonila do punktu interwencji kryzysowej zeby pogadac z psychiatra to proponowana wizyta byla za tydzien, po czym psychiatra zadzwonil, ze w sumie to on tera nie moze gadac i elo XD
Niestety wiekszosc psychiatrii i pomocy doraznej psychologicznej to tylko pozory zeby udawac ze cos robimy, ale pod zasłoną
@KrzyzowiecAlfred myśli samobójcze to stan zagrożenia życia i karetka musi przyjechać. BTW jak ktoś chce do psychiatryka bez kolejki jechać karetką to wystarczy oświadczyć na linii, że są takie mysli i obawiasz się o swoje życie.
@Evert: Mogli by se siana dać jak nie potrafią pomóc. Aż dziw, że twój komentarz tyle plusów dostał. Masz pojęcie jak działa psychiatryk? Z pomocą to ma niewiele wspólnego. Już sam fakt, że to łamie podstawy typu, że się przymusza kogoś do tej pomocy, czego nie powinno się robić nigdy. W psychiatrykach jest patologia, zarówny ze strony degenerackich pacjentów jak i personel jest chamski. Co tam się robi więcej niż u