Wpis z mikrobloga

@humun: a może znalazłaby(patrząc na różowy pasek) pracę w jakiejś spoko firmie? To jest takie właśnie #!$%@?... "co to zmieni", ale jak nie spróbuje to się nie dowie. Może potrwa to rok czy dwa, ale może dzięki temu jej życie się odmieni?
@banas921 powiem ci tak mieszkałem w dużym mieście i niestety wyglądało to tak że januszeksy/fabryki smrodu płaciły dokładnie tyle samo minimalna z jakimiś bieda premiami jak januszeksy/fabryki smrodu na prowincji której teraz mieszkam. Szans na żadną lepsze wynagrodzenie wcale jakiś większych nie miałem bo zawsze jest więcej lepszych kandydatów.
@banas921 można ale tylko do pewnego stopnia. MI 7 lat zajęło zanim mogłem przejść z robola do biura a o mimo 3 lat doświadczenia jako technolog w nadal nie znajdę pracy bez problemowo.
@humun: nawet w Biedronce więcej płacą w mieście niż na wsi. Wiadomo, że inaczej będzie od Wisły na wschód, a inaczej na zachód. Zresztą łatwo można sprawdzić średnie zarobki. Z drugiej strony jak by było jak mówisz to ludzie by nie dojeżdżali 70km w jedną stronę do pracy.
dlaczego nie spróbujesz się wyprowadzić i spróbujesz życia w Poznaniu czy innym Gdańsku?


@banas921: Chcieć, a móc, to są różne tematy. Nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na życie w dużym mieście. Przy obecnych cenach bez rodziny, czy majątku tam jest to wręcz niemożliwe dla kogoś przeciętnego.
@ExitMan: ja jestem świadomy tego że trzeba trochę odłożyć aby spróbować. Ale nie próbować odłożyć co również znaczy że nie próbować aby spróbować życia w innym mieście, no jest słabe. Możę to być szansa jedna na sto, ale próbować trzeba