Wpis z mikrobloga

@topikPajak: testy manualne - tak, ale daj takiej automaty do pisania, to Ci zacznie błędy zgłaszać, że IDE literówek nie podkreśla i przez to nie działa, jakby ona chciała ( ͡ ͜ʖ ͡)

@PDCCH: skąd ja to znam - bug zgłoszony, tylko expected result nie wpisane - zagaduję na slacku i w odpowiedzi dostaję "domyśl się albo poszukaj w dokumentacji" + foch do końca tygodnia,
@dwugitofenobezlikusensolikum: od zamykania issue jest autor (po reteście lub akceptacji odrzucenia), a nie osoba, do której problem trafił. Skoro ktoś twierdzi, że nie działa jak powinno, to niech to poprze to argumentem, a nie "widzimisiem". I żeby nie było - ustalony na poziomie 100+ osobowego zespołu template buga zawiera m.in. expected result - szczęśliwie to są jednostkowe przypadki, przypominające, że pracujesz wciąż z ludźmi ( ͡º ͜ʖ͡º
bo tester nie jest od stawiania wymagań tylko od wskazywania że coś nie dziala zgodnie z wymaganiami.


@Ziutek_Grabaz: W tym rzecz! W fault raporcie powinno być jasno powiedizane co jest expeted result czy tez obserwowany rezultat jest niezgdnością z jakim wymaganiem. A tutaj było "mi się wydaje że to działa źle"
skąd ja to znam - bug zgłoszony, tylko expected result nie wpisane - zagaduję na slacku i w odpowiedzi dostaję "domyśl się albo poszukaj w dokumentacji" + foch do końca tygodnia, bo nie czytam w myślach, a przecież to takie oczywiste!


@testuser: Jak żeście nie udokumentowali to skąd tester ma wiedzieć, jak powinno działać? I przede wszystkim jak to napisaliście jak sami nie rozumiecie xD