Wpis z mikrobloga

@kolotego: Przecież wszyscy wiedzieli, że od stycznia VAT rośnie, a nikt nie wiedział, że 31 grudnia zrobią taki manewr. I co, były kolejki przed Sylwestrem? XD
  • Odpowiedz
@mickpl: ehhh no dobra a tak szczerze, co ludzie by zrobili jak by cena paliwa spadła o 1pln w dół i by wiedzieli że za tydzień wzrośnie przez vat? przecież to normalne że firmy by nabrały tyle ile mogą, prywatne stacje kontraktowały by ile się da dostaw po niższej cenie, pozywano by orlen jak by nie chcieli sprzedać tych ilości bo czemu niby nie?

a za miesiąc ceny by były dużo
  • Odpowiedz
tórym by znowu pękała przez 6 miesięcy dupa o to że cena paliw była tańsza a teraz jest znowu drogo.....bo to już polityczne sprawy


@Potezny_PiSowski_Inwestor: no ale mnie pan wójt uchronił przed bólem dupy xD Zamiast najpierw taniej a potem drożej ciągle jest drożej. Dziemkuje pan pis.

  • Odpowiedz
@slapdash: no może ciebie nie, ale przecież to nie trzeba być jakoś specjalnie inteligentnym żeby wiedzieć co by się działo w mediach i ogólnie jak by się wypowiadano o firmie jak by w jednym miesiącu obniżono cenę, a potem by znowu wróciła....ja nie wiem kogo oszukujesz że by tak nie było ?
jeśli teraz ludzie tak reagują, to reakcje po takim manewrze jakiego chcesz można sobie tylko wyobrazić...
  • Odpowiedz
@przeciwko78: to czy przepłącałem to inna kwesti, #!$%@? mie #!$%@? o tym jak ktoś źle zarządza firmą bo polaczek wie lepiej i on by to zrobił lepiej....
no chyba na tym polega zarządzanie firmą że jak masz podjąć #!$%@?ą decyzję to podejmujesz ją tak żeby firma wyszła z tego jak najlepiej...
ale tutaj to najlepiej prowadzić działalność tak żeby PR był #!$%@? jak się tylko da i jeszcze żeby straty wygenerować...wtedy
  • Odpowiedz
@mickpl: najbardziej mnie wpienia ten argument "A bom jak wemgry obniżyły cenem to zabrakłom!! Ciam ciam!!"

Szkoda, że debile zapominają wspomnieć, że ich wielki przyjaciel i wzór do naśladowania Orbran wprowadził limit cen poniżej kosztów produkcji, więc naturalne, że stacją przestało się to opłacać i przestano eksportować paliwo na Węgry po to by potem sprzedawać je ze stratą.

Druga najlepsza rzecz, że jeden idiota od monopolistycznego biznesu centralnie sterowanego powołuje się
  • Odpowiedz
państwowy monopol realizuje partyjną politykę, powinni wrócić do nazwy CPN.

@przeciwko78: nie może bo mamy odgórnie narzucone prawo unijne które nakazuje aby spółki tego typu były publicznie notowane na giełdzie, wiec mamy takie twory jak Orlen które są publiczne tylko dlatego że muszą być a są zarządzane przez rząd realnie i robią co robią.....
a jak mi #!$%@? tekstem o tym że rząd nie powinien mieć takich spółek pod ręką do
  • Odpowiedz
co ludzie by zrobili jak by cena paliwa spadła o 1pln w dół i by wiedzieli że za tydzień wzrośnie przez vat? przecież to normalne że firmy by nabrały tyle ile mogą


@Potezny_PiSowski_Inwestor: Ani firmy, ani stacje (to też firmy) nie brałyby nic na zapas przez rosnący VAT, bo tylko konsumenci płacą VAT - firmy w całości go odliczają (jeśli samochodu używają także do celów prywatnych to tylko połowę VAT od
  • Odpowiedz
no chyba na tym polega zarządzanie firmą że jak masz podjąć #!$%@?ą decyzję to podejmujesz ją tak żeby firma wyszła z tego jak najlepiej...


@Potezny_PiSowski_Inwestor: no firmą tak, ale nie firmą określaną strategiczna firmą skarbu państwa i wycieranie sobie mordy hasłami o "dbanie o interes Polaków" oraz "bezpieczeństwo niskich cen dzięki monopolowi polskiego dostawcy".

To argument at dupum, bo to nie jest prywatna firma, ale maszynka do dotowania kampanii, eventów pro-rządowych
  • Odpowiedz