Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was miał migreny i się ich pozbył albo w znacznym stopniu je zminimalizował? Kiedyś robiłam badania, wszystko ok. Ale jak mnie łapie to dzień wyjęty z życia, bo połowa przespane, a i tak się budzisz z bólem :( Czasem sauna daje radę, ale nie mam siły dzisiaj by iść. Zimne plastry na czoło trochę dają radę. Przeciwbólowe, ale nie lubię ich łykać jak cukierki. Kąpiel. Co jeszcze? Najlepiej działa u mnie sen, ale niestety nie dzisiaj.
#zdrowie #migrena
  • 11
@Frutzy999: przypomniałeś mi że mój znajomy brał na wszelkie bóle krople cbd i podobno ból znikał jak renkom odjął;) brałeś może?
@Poldek0000: właśnie staram się odejść od leków przeciwbólowych i brać ich jak najmniej, miałam nawet przepisane przez neurologa leki typowo na migrenę ale działały gorzej niż Apap extra więc...
@valvata: @KrzysiekBee: ja w pewnym momencie zaczynam chodzić po ścianach, jest mi niedobrze i po prostu muszę się
@rowerowa_panienka: kojarzysz coś takiego, jak "maść z kotem"? Podobną stosuję. Biorę troszkę do masażu, a troszkę pod nos żeby wąchać. Prawda na szczęście nie miałam chyba nigdy tak, żeby mnie aż trzy dni z rzędu męczyło, chociaż wymiotowałam. Ważne żeby sobie masaż szyi robić - nie tylko głowy. Do tego żadne wiązanie kucyków na dłuższy czas - też zauważyłam, że zwiększa ryzyko, że będę się czuła źle.
@rowerowa_panienka: Jeżeli uważasz, że masz serio migreny, a nie po prostu silne bóle głowy (a to różnica) to radzę udać się do lekarza i tak jak @dr_Batman napisał - dostaniesz przepisane coś z rodziny tryptanow, najczęściej sumatryptan. Działają one inaczej niż leki przeciwbólowe. Ich zadaniem jest dokonać skurczu naczyń mózgowych i dzięki temu migreny mijają. Nic Ci one jednak nie dadzą jeżeli masz po prostu ból głowy, stąd zalecenie, żeby pójść