Wpis z mikrobloga

Hej, wysłałem dysk nvme M2 na gwarancję producenta bo jest na 60 miesięcy. Xkom mi wysłał maila, że podejrzewają uszkodzenie mechaniczne po odklejeniu naklejki z numerem seryjnym xD. Dysk działał 3 lata i nagle padł, a oni mi piszą że to wina odklejenia tej naklejki, to jakiś żart? Naklejkę nakleilem oczywiście na plastik co przechowywał dysk, wszystko jest na swoim miejscu, a sam dysk nie wskazywał żadnych mechanicznych problemów.
Ktoś już miał taki problem?
#xkom #januszebiznesu #serwispc #pcmasterrace
  • 9
@reakwon: na moim dysku jest informacja o gwarancji, a raczej była, bo pierwsze co zrobiłem to odkleiłem wspomnianą naklejkę, a dopiero potem założyłem okulary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie dalej jak wczoraj czytałem o naklejkach umieszczanych na dyskach m.2 i z informacji, które znalazłem w internetach wynikało, że fizyczne uszkodzenie jest możliwe, a producenci dysków potrafią odrzucić gwarancję, jeśli fabryczna naklejka została naruszona. Pozostaje liczyć na to,
Pobierz gomjeden - @reakwon: na moim dysku jest informacja o gwarancji, a raczej była, bo pie...
źródło: comment_1672749503o5C1FY4uA0wuV2zK9weqm8.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reakwon: jeżeli jest napisane 'warranty void if removed' to będzie ciężko. Ale zawsze możesz bronić się, że nie było takiej informacji w języku polskim.
@muse: No jest taka możliwość (jak głupi nie zrobiłem zdjęcia) :< teraz już nie pamiętam czy sam odklejałem czy się odkleiła sama (siedziała na 2 slocie bez "shielda") i przechowałem ją w pudełku żeby się nie zgubiła.