Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedługo będę odbierać nowy #samochod z salonu, to mój pierwszy model, jestem zielony w temacie #motoryzacja i mam kilka pytań:

1. Czy najpierw występuję do Urzędu Miasta o tablicę rejestracyjną, zawożę ją do salonu, tam ją montują, załatwiam w salonie płatność + OC/AC i wyjeżdżam?
2. To nowy model (2023) w konkretnym wyposażeniu, czekałem kilka miesięcy. Czy brać niezależnego eksperta do oceny auta, w tym lakieru? Gdzie poszukać sprawdzonego?
3. Czy w taką pogodę mogę wyjechać i jeździć na fabrycznych oponach letnich? Czy tylko mogę podjechać na nich do warsztatu, gdzie wymienią mi je np. na całoroczne?
4. Chciałbym kupić taki ochronny namiot na samochód na zewnętrznym, ogrodzonym miejscu parkingowym. Czy spółdzielnie generalnie się na to zgadzają? Jaki model wybrać?
5. Co jeszcze powinienem dokupić (płyny, wyposażenie, etc)? O czym jeszcze pamiętać?

Dzięki za wyrozumiałość! #auto #auta #samochody

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b32fa33aff44a0fb1a39d1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niedługo będę odbierać nowy #samoch...
źródło: comment_1672725423emFqnNAomfOQocczxjPSkZ.jpg
  • 50
WiedźmińskiKangur: Dziękuję za wszystkie konstruktywne opinie i rekomendacje. Zdecydowałem, że:

1) zlecam kwestie związane z tablicami i OC/AC salonowi,
2) ze względu na potencjalne ukryte wady biorę eksperta z Autotesto do salonu,
3) wybieram opony całoroczne (mniej fatygi przy nagłych zmianach pogody, unikam bardzo ciężkich warunków drogowych, według filmiku @StaraSzopa różnica jest niewielka),
4) proszę spółdzielnie o zgodę, a następnie wybieram prosty namiot mieszczący się na miejscu parkingowym (ochrona przed gradem,
@AnonimoweMirkoWyznania: 3) dołóż parę groszy i weź naprawdę coś firmowego, z dobrej półki. Michelin, Goodyear Continental czy Dunlop. Szczególnie te pierwsze trzy marki. Jeśli tak jak piszesz, nie pchasz się w trudne warunki typu góry, kopny sypki śnieg, czy masy zalegającego błota i zdajesz sobie sprawę z tego jakie masz opony na aucie, to będziesz zadowolony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli bierzesz auto dla siebie a nie w wynajem to warto spróbować się dogadać "bokiem" z handlowcem co do akcesoriów typu koła, bagażniki, folie ochronne itp. Ja tym sposobem zaoszczędziłem parę k na aucie. Obecnie handlowcy nie mają lekko więc często są chętni do "pomocy" w poprawie ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście wszystko zależy od sprzedawcy, Ciebie, podejścia do klientów i ceny auta no i okolicznosci. Taki układ też owocuje w przyszłości na serwisach itp.Nie muszę chyba wspominać że tego typu rozmowy lepiej przeprowadzać poza salonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
RudaObywatelka: Ad 5. Jeśli masz zamiar bardzo dbać o auto, to polecam oklejenie (przynajmniej przodu - zwłaszcza maski) folią PPF, żeby zabezpieczyć przód przed kamieniami, odpryskami itp. Pierwsza wymiana oleju obowiązkowo po 1000-2000 km. Jeśli salon odmówi - zmienił bym we własnym zakresie na taki zgodny ze specyfikacją. To samo wymiany oleju - producent często zaleca co 30 000 km. Jeśli zamierzasz pojeździć tym autem dłużej niż leasing - ja bym
@AnonimoweMirkoWyznania: Zamiast wosku pomyślałabym o oklejeniu folią bezbarwną - droga opcja ale dobrze chroni lakier, albo ceramiką - lakier jakby oblany szkłem, bardzo łatwo się myje, brud i inne syfy łatwo schodzą ale trzeba dbać, nie chroni przed np. odpryskami od kamieni.