Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedługo będę odbierać nowy #samochod z salonu, to mój pierwszy model, jestem zielony w temacie #motoryzacja i mam kilka pytań:

1. Czy najpierw występuję do Urzędu Miasta o tablicę rejestracyjną, zawożę ją do salonu, tam ją montują, załatwiam w salonie płatność + OC/AC i wyjeżdżam?
2. To nowy model (2023) w konkretnym wyposażeniu, czekałem kilka miesięcy. Czy brać niezależnego eksperta do oceny auta, w tym lakieru? Gdzie poszukać sprawdzonego?
3. Czy w taką pogodę mogę wyjechać i jeździć na fabrycznych oponach letnich? Czy tylko mogę podjechać na nich do warsztatu, gdzie wymienią mi je np. na całoroczne?
4. Chciałbym kupić taki ochronny namiot na samochód na zewnętrznym, ogrodzonym miejscu parkingowym. Czy spółdzielnie generalnie się na to zgadzają? Jaki model wybrać?
5. Co jeszcze powinienem dokupić (płyny, wyposażenie, etc)? O czym jeszcze pamiętać?

Dzięki za wyrozumiałość! #auto #auta #samochody

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b32fa33aff44a0fb1a39d1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niedługo będę odbierać nowy #samoch...
źródło: comment_1672725423emFqnNAomfOQocczxjPSkZ.jpg
  • 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Salon Ci to może ogarnąć
2. Na olx znajdziesz bez problemu kogoś.
3. Jeśli będziesz chciał kupić opony przez salon to nie pakuj się w felgi stalowe, w salonie będą one kosztować z 5x więcej niż normalnie.
4. Polecam pokrowiec, nie zajmuje miejsca a skutecznie niweluje potrzebę skrobania.
5. Obczaj najbliższą stacje, na zimę polecam kupić dywaniki gumowe no i skrobaczkę z zmiotką.

Ubezpieczenie salonowe powinno wyjść najtaniej.

Aaa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. Rejestracją, ubezpieczeniem etc. może zająć się salon jak im dasz upoważnienie 2. Jak dla mnie nie warto pajacować 3. Jak widzisz, teraz jest ciepło i bez śniegu, na luzie możesz śmigać na letnich. Choć dokupiłbym zimowe. 5. Pamiętaj, że auto z salonu nie ma paliwa w baku, tylko kilka litrów - musisz zatankować na najbliższej stacji. A, jeszcze jedno, ale to chyba wiesz - za auto nie zapłacisz gotówką,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: 2. - moze niekoniecznie experta brac do tego, ale warto poprosic o miernik lakieru i po prostu dobrze poszukac, czy byly jakies odpryski, cos polerowane, warto zajrzec pod spod zderzaka przedniego - jak pracowalem w salonie, to przy dostawie aut czesto zajebywali zderzakiem przy zjezdzaniu z lory, ale czesto byly porysowane, poobijane. To ze auto z salonu, nie oznacza ze nie bylo klepane ( ͡º ͜ʖ͡º
Całoroczne XD boj się Boga autem którym jeździsz an codzień zima i lato na dwóch osobnych felgach obiwiazkowo, całoroczne mogą być w busie którego używasz raz na rok do przewiezienia mebli


co za kretynizm xD

Przecież dobrej klasy całoroczne są jak najbardziej w porządku i nie ma sensu zmieniać ich na zimowe gdy nie ma grubego śniegu z lodem - w mieście praktycznie wcale. Mimo wszystko jest to tylko kilka % różnicy.
StaraSzopa - > Całoroczne XD boj się Boga autem którym jeździsz an codzień zima i lat...