Wpis z mikrobloga

Za namowa pewnego mirka dorzucilem sporo negatywnych powtorzen do podciagania (bo slabo szedl progres), dzisiaj byl trzeci taki trening i wyszlo tak: 5+5, 5+5, 3+4, 3+2 i po raz kolejny po drugiej serii zaczal bolec mnie brzuch na gorze (zoladek?), generalnie po dolozeniu tych negatywow jest to dla mnie mega wysilek, czuje sie tak jak po przebiegnieciu 1km na WF za czasow szkolnych. Brzuch przestal bolec jakos po 1-2 godzinach. O co z tym chodzi? Dzisiaj tez zaczal mnie bolec leb po drugiej serii (dlatego trzecia i czwarta seria taka kiepska wyszla), ale to pewnie wina ostrego picia na sylwka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kalistenika
  • 6
@MPWKZB: Mam wrażenie, że oczekujesz efektów bardzo szybko. Ciągle jesteś niezadowolony z postępów, a dopiero przecież zacząłeś.
Jak cię głowa boli po ćwiczeniu, to postaraj się pilnować oddechów i żeby wynikające z nich "spięcie" szło w te partie mięśni nad którymi pracujesz, a nie spięcie karku i "ciśnienie we łbie".
Po jakimś czasie powinieneś się też przyzwyczaić do tego ciśnienia podczas ćwiczenia i te bóle głowy ustąpią.
Jeśli te ostatnie 3-4
@MPWKZB: moim zdaniem wystartowałeś nieco ponad swoje możliwości. Załóż sobie za cel np 7 podciągnięć w 5 seriach i dobijaj ile trzeba. Z 2-3min przerwy. Musisz zbudować siłę zanim zbudujesz wytrzymałość.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jazon: ćwiczę od początku listopada. Może masz rację, bo na początku chyba najważniejsza jest objętość ( łączą liczba powtórzeń), zgadza się?
Zamówiłem sobie kółka gimnastyczne. Czy nie lepiej będzie jeśli zamiast negatywów będę robić odwrócone wiosłowanie na kółkach? A może w ogóle zrobić to jako oddzielne ćwiczenie?
@MPWKZB: to trzeba na spokojnie sobie progresować, pewnych rzeczy nie przeskoczysz, cierpliwości :)
Jak się coś chce przyspieszyć za bardzo to co najwyżej można się kontuzji nabawić i jeszcze gorzej.
Też fajne ćwiczenie, a kółka dobra inwestycja na przyszłość. Nie wiem jak dokładnie wygląda Twój trening, ale ja bym się skupił raczej na negatywach + dodał to jako oddzielne ćwiczenie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jazon: przysiadów nie robię bo od zwykłego przysiadu do kąta prostego ( niżej nawet nie ma co schodzić) w kolanach mam promieniujący ból z pleców do uda i łydki. Bylem u fizjo, ale on dał mi ćwiczenia które wcześniej widziałem na YouTube i które tylko prowokują ból. Muszę znaleźć jakiegoś ogarnietego fizjo. Pompki robiłem, ale przestałem bo coraz bardziej zaczynał mnie bark bolec. Dlatego te kolka kupiłem. Oprócz tego robię też
@MPWKZB: no to rzeczywiście jakiś ogarnięty fizjo, najlepiej sportowy by się przydał :D z siadem to pewnie problemy z mobilnością. No to rzeczywiście nie ma co szarżować, tylko się trochę ponaprawiać trochę, powzmacniać, popracować nad mobilnością najpierw. Żeby sobie krzywdy nie zrobić.