Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi może na wyższych stanowiskach zatrudniających ludzi.

- Jakie kompetencje społeczne ma człowiek, z którym Wam się dobrze współpracuje?

Jestem na doktoracie i próbuję nawiązywać kontakty żeby wyjechać gdzieś za granicę na staż do jednostek naukowych. Jestem już po słowie z jednym doktorem żeby do niego pojechać na staż do Niemiec. Spotkaliśmy się online i w sumie musiałem wszystko samemu sobie wymyślić co i jak. Napisałem cały projekt pod siebie i dostałem stypendium żeby pojechać tam do niego do instytutu.

Chodzi mi bardziej o to, że odczuwam niesamowitą nieporadność społeczną względem ustalania z nim różnych rzeczy. Mam wrażenie, że to ja muszę powiedzieć co ma być zrobione i ustalić następne kroki, a reszta jest od kiwania głową. Przed świętami wysłałem mu maila z wynikami z naszego labu i z propozycją następnych kroków i jakichś wstępnych założeń jak poprowadzić projekt i nic zero odpowiedzi od dwóch tygodni. I nie wiem czy mają teraz przerwę świąteczną, czy wyniki są #!$%@?, czy #!$%@? jakieś głupoty i się na mnie obraził.

Najgorzej, że jestem na 4 roku doktoratu, a odpowiedzialność za wszystko spada na moją głowę. Projekt jest w sumie moim pomysłem więc to mi najbardziej zależy, ale #!$%@? mnie ta niemoc. Najgorzej, że człowiek chce przyjechać do pracy za darmo i zrobić swój projekt, a inni i tak mają to w dupie.

I teraz nie wiem czy jestem #!$%@? jako człowiek do pracy bo odpowiadam długo na maile czy się nie znam na temacie czy może ta współpraca nie odpowiada temu doktorowi. Więc pytanie; jakie predyspozycje społeczne (poza kompetencjami w pracy) ma człowiek, z którym Wam się dobrze współpracuje? Pytam też z ciekawości jakie umiejętności powinienem wykształcić na przyszłość.

#doktorat #pracbaza #studbaza #zalesie #korposwiat
  • 4
I teraz nie wiem czy jestem #!$%@? jako człowiek do pracy bo odpowiadam długo na maile czy się nie znam na temacie czy może ta współpraca nie odpowiada temu doktorowi.


@Szatanski_werset: Jak mu odpowiada, to odpowiedź dostaniesz po 06.01 czyli tak naprawdę nie wcześniej niż 09.01. Ludzie mają wolne, daj żyć.

Najgorzej, że jestem na 4 roku doktoratu, a odpowiedzialność za wszystko spada na moją głowę.

Ziomek, to już tuż tuż
Przed świętami wysłałem mu maila z wynikami z naszego labu i z propozycją następnych kroków i jakichś wstępnych założeń jak poprowadzić projekt i nic zero odpowiedzi od dwóch tygodni


@Szatanski_werset: Norma. Ja mam zamknięty lab 22.12 - 05.01 ¯\_(ツ)_/¯

Najgorzej, że człowiek chce przyjechać do pracy za darmo i zrobić swój projekt, a inni i tak mają to w dupie.

Wymyślałeś sam pod siebie wyłącznie czy faktycznie w dziedzinie i
@xfin: juz odpisal i wszystko ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie poznalismy sie na konferencji gdzie pokazywal rzeczy ktore ja robie u siebie w projekcie. Poczytalem jakies jego publikacje i wpadlem na powiazane z naszymi zainteresowaniami pomysly. Napisalem maila co chcialbym zrobic i to zaakceptowal