Wpis z mikrobloga

  • 1
@Wygryw_z_wyboru oryginał dji - cena kosmos 179zl.

Powiem szczerze że w ujęciach widzę duży plus szerokiego kąta - mogę bliżej budynku podleciec i mam taki sam kadr jak w standardzie. Z częstymi problemami z zasięgiem w pro jednak wolę być np. 50m od zamku niż 100.

Wada - rybie oko, ale jak pisałem mi to nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@JareckiDG: fajniej. :) Myślę, że najlepiej sprawdzi się w ujęciach na wprost, spotęguje wrażenie prędkości. Zwłaszcza, gdy po bokach są jakieś obiekty.
  • Odpowiedz
  • 0
@belu_p szczerze to porobiłem parę fotek i podobają mi się z tym rybim okiem, taki efekt planety.
Pewnie będę używać do wszystkiego i filmów i zdjęć. Panoram chyba narazie nie obsluguje bo mini3 pro nie umie ich zszyć z wide angle Lens. A nie ma dostępu do zdjęć które zrobi w Panoramie więc trzeba by wszystkie robić ręcznie - z lenistwa daruję sobie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@JareckiDG: chodziło mi o to, że robienie panoramy daje lepsze efekty niż szerokokątny obiektyw. Dostęp do wszystkich zdjęć jest z poziomu albumu, tylko te 'specjalne' (360, panoramy etc) trzeba kliknąć w apce żeby wygenerować połączony obraz. Na karcie SD tego nie ma tylko w telefonie (przynajmniej w mini2). Ja czasem ściągam z apki, a czasem sklejam. Na kompie używam Image Composite Editor (ale jest wiele programów) - można ustawić różne efekty
belu_p - @JareckiDG: chodziło mi o to, że robienie panoramy daje lepsze efekty niż sz...

źródło: comment_1672650252KW90kip9fOc1yRb8VEikzl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ditoski: no to nie rozumiem pytania. Do Image Composite Editor wrzucam kilkanaście zdjęć (sfera/panorama/szeroki kąt), ustawiam kąt patrzenia i generuję taki obraz wynikowy jak wyżej, w paincie to możesz otworzyć, to jpg nie 3d. :)
  • Odpowiedz
@belu_p sorry, rano jest :D chodziło mi o to, że fspviewer pozwala otworzyć panoramy 360 w formie wirtualnego spaceru, ale w formie takiej planety już nie. Zastanawiam się jak to najprościej otworzyć na PC, bo mój mini3pro wyrzuca takie panoramy gotowe i nie chce mi się tego samemu składać.
  • Odpowiedz
@ditoski: niestety ICE nie jest już rozwijamy przez MS więc musisz szukać programu na innych stronach (są pewnie dobre alternatywy, ale przywykłem już do ICE). Kwestia montażu to minuta, chociaż na początku trzeba ogarnąć parametry.
  • Odpowiedz