Wpis z mikrobloga

Mirki kupiłem volkswagena polo 1.4 16v z 2001 roku za 3 tysiące, ile warto w niego zainwestować? Rozrząd wymieniany był 5k km temu generalnie silnik chodzi ładnie, rowno, auto raczej zadbane przebieg 200 tys. Filtry, płyny, olej już kupione w sumie wyszło 3 stówki za tego typu rzeczy, auto stoi u mechanika który będzie to wszystko wymieniał. Dodatkowo ma wymieniać uszczelniacz bo są jakieś wycieki oleju i katalizator bo mówi że bez tego auto przeglądu nie przejdzie. Ile warto zainwestować w tą fure żeby auto jeździło jak najdłużej i było to opłacalne tak jakbym zainwestował z 2 tysiące razem z plynami, częściami i robocizna mechanika to by wyszło 5tys około jest to opłacalny interes dla mnie z tym samochodem czy raczej zrobić to co niezbędne, oszczędzać na wszystkim i poprostu jeździć licząc że nic się nie zepsuje? Ile maksymalnie ładować kasy w tego gruza? #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #volkswagen #pierwsze4kola
  • 25
@kutabix: Ja od 2 lat użytkuję lupo z AUA i jestem bardzo zadowolony. Chodzi troszkę jak diesel (pewnie legendarny piston-slap), oleju nie wciąga, o czym naczytałem się przed kupnem. Profilaktycznie czyściłem rok temu zimą odmę (o dziwo była czysta) a pytanie ile włożyć w auto trochę dziwne :D Jakiego auta nie miałem to dbałem bardzo, teraz mam lupo i dbam tak samo o jego stan jak np w lexusie czy subaru,
Miałem takiego 1.4 mpi i u mechanika po kupnie miałem do wymiany amortyzatory, klocki tarcze przód, jakiś czujnik i coś tak jeszcze, przeraziłem się a z robota chyba 600 czy 700 zł wyszło, 2 lata pojezdzilem i sprzedałem wiec polecam i nie radzę inwestować w drogie części xd