Wpis z mikrobloga

Mirki kupiłem volkswagena polo 1.4 16v z 2001 roku za 3 tysiące, ile warto w niego zainwestować? Rozrząd wymieniany był 5k km temu generalnie silnik chodzi ładnie, rowno, auto raczej zadbane przebieg 200 tys. Filtry, płyny, olej już kupione w sumie wyszło 3 stówki za tego typu rzeczy, auto stoi u mechanika który będzie to wszystko wymieniał. Dodatkowo ma wymieniać uszczelniacz bo są jakieś wycieki oleju i katalizator bo mówi że bez tego auto przeglądu nie przejdzie. Ile warto zainwestować w tą fure żeby auto jeździło jak najdłużej i było to opłacalne tak jakbym zainwestował z 2 tysiące razem z plynami, częściami i robocizna mechanika to by wyszło 5tys około jest to opłacalny interes dla mnie z tym samochodem czy raczej zrobić to co niezbędne, oszczędzać na wszystkim i poprostu jeździć licząc że nic się nie zepsuje? Ile maksymalnie ładować kasy w tego gruza? #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #volkswagen #pierwsze4kola
  • 25
Mirki kupiłem volkswagena polo 1.4 16v z 2001 roku za 3 tysiące, ile warto w niego zainwestować?


@kutabix: Ja bym miał poważny zgryz moralny kupić do niego droższy odświeżacz powietrza

Jeździć na dobicie, ogarniać tylko części bezpieczeństwa (hamulce, opony, zawias) i tyle. Przegląd, to też osobna rozmowa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

to by wyszło 5tys


5k w gruza których nie odzyskasz przy sprzedaży? To chyba cię głowa
@kutabix: wszystko więcej niż parę stów na niezbędne części to już przesada w tym wypadku

Choćby wycieki oleju nie są problemem, skoro możesz go dolewać (o ile to nie jest np. litr/1000km). A kata to już w ogóle nie tykaj xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: jeśli nie naprawiasz tego sam - totalnie nie warto, tymbardziej że wszystkie 1.4 pracują jakby miały się za chwilę rozpaść. Jeśli ktoś robi to sam, cena skrzyni to jakieś 200-300zł, albo 30zł za łożyska, I 4h roboty.
@VirusX @bartdziur @Atreyu @maateq @trzaichlac69 @TrocheSmieszne @prezeees Czyli co? mówicie żeby takie rzeczy jak katalizator i uszczelniacz oleju olać i narazie jezdzic testować, ewentualnie dolewać oleju czasami, bo przegląd w sumie jest ważny do maja następnego roku. To w takim razie zrobię te filtry, płyny, olej i będę jeździł jak jest a przegląd jakoś zawsze można załatwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) w okolicach maja to jeszcze trochę czasu
@kutabix: kata nie ruszaj, nikt nie sprawdza spalin na przeglądzie a tam sondy mają szeroki zakres działania, zresztą to tylko euro3, a i jeszcze nie słyszałem żeby kiedykolwiek komukolwiek w vagu padł katalizator
odma do czyszczenia, jak 2001 to pewnie tam jest aua a w nich był tylko jakiś gówniany podgrzewacz który też trzeba sprawdzić czy w ogóle jeszcze działa, bez niego przy większym mrozie #!$%@? olej przez bagnet
skoro nie
Dokładnie to zapewne AUA. Potwierdzam wszystko co przedmówca. Miałem taki silnik w A2. Cewka ( u mnie było jako jedna na wszystkie cylindry) padła, olej w mróz wy**ło przez bagnet na nieszczęście moje go wyciągnąłem i wywaliło na mnie. Kultura pracy żadna ale miał 260k km przejechane i nic poza tym w niego nie włożyłem poza olejem i filtrami. Użytkowałem 8 lat