Wpis z mikrobloga

@Xefirex: niezły pomysł, tylko że w razie wypadku bulisz odszkodowanie. Już były takie przypadki.
https://precium.pl/odpowiedzialnosc-kierowcy-i-przewoz-z-grzecznosci/

Gdyby natomiast ten sam autostopowicz płacił za przedmiotowy transport, nie mielibyśmy do czynienia z przewozem z grzeczności, co implikowałoby zmianę odpowiedzialności z zasady winy, na zasadę ryzyka i umożliwiłoby tym samym dochodzenie należnych świadczeń pomimo braku winy kierującego pojazdem, w którym znajdował się rzeczony autostopowicz.
@Chlebek_Pyszny: tylko czy to działa w przypadku gdy bierzesz pieniądze za przewóz? Nie jestem prawnikiem ale wiem że były takie przypadki że ktoś kogoś podwoził "za coś", był wypadek, i kierowca płacił później jakieś renty itp. Nawet jak znajomego podwozisz i on Ci obieca za to kobiałkę truskawek to teorytycznie to już jest odpłatny przewóz i w razie wypadku inne są konsekwencje dla kierowcy. Ale może jednak Twoje ubezpieczenie by wystarczyło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@czworokot: Znaczy mi typiara tłumaczyła, że nie ważne kogo bym przewoził i dlaczego to po prostu w razie wypadku wszystkie osoby w samochodzie dostają odszkodowanie

@Chlebek_Pyszny: na 99% zwykle NNW. Nie wiem co tam dokupiłeś, ale po pierwsze jest całkiem prawdopodobne, że nie obejmuje płatnego przewozu to raz, dwa często obejmuje szkody do niezbyt wygórowanej kwoty, a to że ubezpieczenie na limit, to twój problem, nie poszkodowanego w takim przypadku