Wpis z mikrobloga

Mirki,
kupiłem Radeona 6650XT, bo niby lepszy niż RTX 3060 i tym samym kupiłem pierwszą kartę od AMD.

I mam wrażenie, że jest gorzej niż na moim starym 1050Ti.
Odpaliłem z pozoru niezbyt wymagającą grę - FS22, mam FPS w granicy 80-140, ust. very high, często czuć jakiś lag, tak samo z VSync

Tutaj na filmie ktoś ma lekko słabszą RX6600XT, ale z R5 5600X.
https://www.youtube.com/watch?v=db-wVM2mzIM

Specyfikacja komputera:
i5 8400, 4x8GB DDR4 (pracują na 2666), RX6650XT MSI GAMING X (najnowszy sterownik 22.11.2), Seasonic GX550W, NVME 1TB, W11 22H2, monitor 1080p 60Hz

Czy to wina procka? Na starej karcie, na medium było płynnie, a tu czuć jakieś dziwne spowolnienia czasami.
A może coś trzeba jeszcze ustawić, w sofcie AMD?

Natomiast w FH5 na High z RT OFF mam 60-100 FPS. Ścinek nie czuć, aczkolwiek spodziewałem się ładniejszej grafiki. Screen może tego nie odda, ale niektóre elementy wyglądają jakby były na low teksturach. A sama gra uruchamia się jakieś 15 minut może.

#pcmasterrace #kartygraficzne #amd #nvidia #komputery
Pobierz rafal-masny - Mirki, 
kupiłem Radeona 6650XT, bo niby lepszy niż RTX 3060 i tym samy...
źródło: comment_1672407113yIi9Y7l9OHLnn91DjcUdNu.jpg
  • 52
ogólnie jesteś zadowolony z tego zestawu?


@rafal-masny: bardzo szczerze mowiac, wczesniej mialem 970gtx i roznica przesiadki na 6600xt kolosalna, ja porownanie mialem w doom eternal gdzie 970 ledwo zipał, a na teraz na 2.5k gram i trzyma o wiele lepiej fps
@Zerp: tylko lipa będzie jak wymienię proca, a nie będzie lepiej;
ludzie jak testują karty na necie, to tylko z najnowszymi R5 czy i5 (no i z automatu mają już PCIe 4.0) i liczba FPS jest dużo wyższa niż u mnie, więc niby warto byłoby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rafal-masny: odnoszę wrażenie że wybrałeś sobie tego radeona na kozła ofiarnego i wszystkie problemy zwalasz na niego.

Zwróć uwagę że lagi mogą pojawić się z tego powodu że sprzęt ma więcej danych do przemielenia i jak dawał sobie radę w 40fps full low tak może niedomagać z dużo lepszą grafiką.
Wbrew pozorom ta i5 jakąś rakietą nie jest i może bottleckować w grach procesorowych + masz wolny ram.

A narzekanie że
@starterX8:
Wiesz, dopóki nie zmieniłem karty na Radeona to było całkiem ok. Po zmianie, pojawiły się "problemy"
I nie zrozum mnie źle, nie jestem jakimś fanboyem NVIDIA. Sam byłem podekscytowany na myśl o tym RX.
@starterX8: a poza tym, w fifie23 wywala mnie do pulpitu, na karcie AMD, na NVIDIA tak nie było

To już jest irytujące i jak to wyjaśnić.
Dzieje się tak tylko podczas otwierania paczek.
Żaden update nie wychodził ostatnio, na nowo instalowana była i nic to nie dało
@rafal-masny: na reddicie piszą że karty AMD maja ten bug w fifie i to już od paru msc, więc na szybkie rozwiązanie bym nie liczył.

Wygląda na to że wina sterowników bo jakby z karta było coś nie tak to wszędzie miałbyś zawiechy, lagi, problemy.
Ewentualnie tez wina samej gry - deweloperzy piszą głównie pod nvidie.

Z AMD to szkoda nerwów, raz miałem i obiecałem sobie nigdy więcej. Jak możesz to