Wpis z mikrobloga

Mirki,
kupiłem Radeona 6650XT, bo niby lepszy niż RTX 3060 i tym samym kupiłem pierwszą kartę od AMD.

I mam wrażenie, że jest gorzej niż na moim starym 1050Ti.
Odpaliłem z pozoru niezbyt wymagającą grę - FS22, mam FPS w granicy 80-140, ust. very high, często czuć jakiś lag, tak samo z VSync

Tutaj na filmie ktoś ma lekko słabszą RX6600XT, ale z R5 5600X.
https://www.youtube.com/watch?v=db-wVM2mzIM

Specyfikacja komputera:
i5 8400, 4x8GB DDR4 (pracują na 2666), RX6650XT MSI GAMING X (najnowszy sterownik 22.11.2), Seasonic GX550W, NVME 1TB, W11 22H2, monitor 1080p 60Hz

Czy to wina procka? Na starej karcie, na medium było płynnie, a tu czuć jakieś dziwne spowolnienia czasami.
A może coś trzeba jeszcze ustawić, w sofcie AMD?

Natomiast w FH5 na High z RT OFF mam 60-100 FPS. Ścinek nie czuć, aczkolwiek spodziewałem się ładniejszej grafiki. Screen może tego nie odda, ale niektóre elementy wyglądają jakby były na low teksturach. A sama gra uruchamia się jakieś 15 minut może.

#pcmasterrace #kartygraficzne #amd #nvidia #komputery
Pobierz rafal-masny - Mirki, 
kupiłem Radeona 6650XT, bo niby lepszy niż RTX 3060 i tym samy...
źródło: comment_1672407113yIi9Y7l9OHLnn91DjcUdNu.jpg
  • 52
@Bog666: wiec twoja karta moze nie pracowac na pelnych obrotach sprawdz w msi afternbourne czy jest uistawione pobor mocy na 100% i plan zasilania w windowskie na wydajnosc
wiec twoja karta moze nie pracowac na pelnych obrotach


@Bog666: #!$%@? tam, ja w poprzednim zestawie miałem 5700 XT i do tego zasilacz 850W od be quiet! i sytuację identyczną co OP - dziwne artefakty w grach, mikrofreezy, mikroprzycięcia, dziwne slow-mo nieodzwierciedlone w Afterburnerze. Już RX 580 działał płynniej. A gry VR (Valve Index, Oculus Quest 2) to już była całkowicie porażka. Nigdy więcej kart od AMD z ich sterownikami pisanymi
pisanie sterownikow to chyba wygladalo tak ze chlop otworzyl notatnik, nasral na klawiature i co wyszlo to wyszlo


@staggermeister_: no ja mam rx550 i nie narzekam dziala weszystko plynnie mimo ze poligony wyskakuja jak sie pierwszy raz mapa wczytuje ale potem dziala plynnie ale na nvidi ile sie #!$%@? z sterownikami to nigdy wiecej
@L3gion:@Bog666: ale pierdzielicie, porządny zasilacz 550W to mało na 6650 XT?

Troche nie rozumiem tez tego problemu ze sterami juz w naście gierek spróbowałem swoje amd 6800 xt i raz mi error wyskoczył na wormsach i to nie wiem od czego bo długo mnie przy kompie nie było, poza tym bez ścin i innych problemów. (btw. na zasilaczu 650 W)

Dużo wiecej problemów miałem np. z biosem Gigabyte ( ͡°
@Linijkarz_z_Lotusa: Całkowite obciążenie zasilacza przy tym zestawie dobija do 65% mocy dostępnej na zasilaczu.

Oczywiście można się tam bawić w obciążalności poszczególnych linii, czy aby 12V linia nie jest za słaba,..
Ale niema jakichś granicznych wartości by było się czym przejmować czy aby ten zasilacz nie pracuje na styk.

No ale tak,.. masz pan zainwestować w kilowatowy zasilacz bo ten spali stanie w płomieniach i spali ci mieszkanie.
Pobierz maniek50005 - @LinijkarzzLotusa: Całkowite obciążenie zasilacza przy tym zestawie dob...
źródło: comment_1672409016oYFDVaigq7ZEEQZ5zqHMhi.jpg