Wpis z mikrobloga

#keto co by się stało jakby z keto mocno wywalić tluszcz? Praktycznie jeść tylko jakieś białko i zielone warzywa, nie mam na myśli diety atkins gdzie się żre białka bez ograniczeń tylko mówię o ilościach normalnych tzn nie nadrabiać kalorii białkiem tylko np 100 g dziennie? Czy taka dieta byłaby do utrzymania na dłuższą metę i czy byłaby pełnowartościową/racjonalna?
  • 29
racjonalna nie bedzie. Po pierwsze bedziesz miec bardzo duzo biała a mało kalori. Duzo biała jest potrzebne dla osob cwiczacych. Ty bedziesz miec duzo białka ale nie bedziec miec siły aby cos wiecej pocwiczyc.
czy byłaby pełnowartościową/racjonalna?


@thuia: To niska podaż węgli determinuje ketozę więc pewnie byś w niej pozostał. 100g białka dziennie to przecież normalna jego ilość. Co do warzyw to niekoniecznie ma to sens z uwagi na substancje zawarte w nich które ograniczają wchłanianie minerałów i witamin (szczawiany, kwas fitynowy). Błonnik również to ogranicza. Kombinuj. U mnie zapychanie żołądka błonnikiem nie sprawdziło się przy redukcji bo jak mniemam ten krok to ma na
@HHokuss: @eiaculatiopraecox: byłem na keto i schudłem 30 kg ale to ciągle żarcie tłuszczu na siłę było męczące...jasne chodzi o jak najszybsze schudnięcie, zostawić tylko to co niezbędne.. Białko dla zachowania masy mięśniowej, warzywa żeby były witaminy i blonnik, normalną ilość tłuszczu do procesów metabolicznych, węgle całkowicie zbędne, energia byłaby czerpana z fałdów jakby kto pytał
@thuia: Ja zjechałem 50. Teraz carnivore przy dużej podaży białek zwierzęcych i w ketozie jestem cały czas. Gdy mnie z niej wywala to mam swoiste symptomy typu wysypka z tyłu głowy. Największe tempo redukcji było u mnie właśnie przy odżywianiu się jajami i mięchem plus ruch przy rozsądnej podaży kalorycznej bez ostrego obcinania ich. No i całkowity brak zaparć, wzdęć i innego obniżającego komfort życia szajsu przez niską podaż pracującego w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przeciez tluszcze pozwalaja na to by dlugo nie jesc


@wioslarz-umyslow: No dlatego ketoza jest stosowana jako skuteczne narzędzie redukcji tkanki tłuszczowej. Zwykle tej bateryjki mamy sporo wokół pasa. Bycie w ketozie dla większości nie jest celem samym w sobie.

@eiaculatiopraecox: zgadzam sie dlategonnie rozumiem ze autor chce tluszcz wyrzucic. To jemu trzeba to tlumaczyc.
@thuia: jak organizm nie bedzie miał energi z tłuszczy to zacznie szukać energi z węgli na które zamieni sobie to białko, które zjesz. Nie da rady. A jak na keto męczy cię "żarcie tłuszczu na siłę" to może zapłać za rozpisanie diety komuś kto się zna, bo chyba nie do końca wiesz co możesz jeść i zjadasz w kółko to samo zatopione w płynnym tłuszczu.
Z keto wywalić tłuszcz? XD


@Misticmac: w keto co do zasady nie chodzi o wpieprzanie tłuszczu tylko palenie tłuszczu. Były grubasy co w warunkach laboratoryjnych pod ciągłą obserwacją lekarzy, nie jedli nic przez całe tygodnie, jedynie otrzymywali mikroskładniki i chudli i nie mieli problemów zdrowotnych. Po prostu byli na ketozie i palili tłuszcz, który mieli na sobie.

Więc @thuia: jeżeli wywalisz tłuszcz z diety to poza adaptacją organizmu i koniecznością
@thuia: Ja ucinałem kalorie na keto jedząc mniej tłuszczu, ale siła spadała. Trzeba redukcję robić z głową. Znajdź sobie przepisy na tłuszczowe bomby i nie jojcz albo zmień dietę. Śmietanka, mascarpone, mleko kokosowe, sałata z oliwą, masło, smalec z boczkiem. Jest trochę wyboru.
widze że tylko część ludzi zrozumiała o co mi chodzi takze piona dla @eiaculatiopraecox: @matra: @LifeReboot: @bartosz325: @historiofil: @Goronco: @Duzy_Dziki_Zwierz: dzieki za tipy, zainteresuje sie psmf :] u mnie to ze skrajnosci w skrajnosc, latwiej mi nie jesc prawie nic niz trzymac lekki deficyt :]

a część nie za bardzo skumali..... @Misticmac: @antycypacja: @HHokuss: @wioslarz-umyslow: natomiast tacy jak @2-aminopirydyna: i
@thuia: jeszcze raz tlumacze dla tych co nie skumali - keto jest spoko ale meczace na dluzsza mete jak dla mnie, sami zauwazyliscie ze apetyt jest przychamowany w ketozie wiec jest sie tyle tego tluszczu nie chce..nie raz nie dwa sie zmuszalem do posilkow... skoro mozna jesc jeszcze mniej to czemu by nie skorzystac? w keto wegle zastepuje sie tluszczem zeby wejsc w ketoze i ją utrzymać a także dostarczyć energii