Wpis z mikrobloga

@devopsiarz: nie chodzi o to żeby być drugim kompilatorem, tylko żeby nie ściemniać, że coś działa kiedy nie ma szans działać. A ChatGPT ma taki pewien rodzaj bezczelności studenta pierwszego roku, który nie nauczył się do egzaminu. Zawsze coś odpowie co wygląda sensownie, z pełnymn przekonaniem, choćby były to wierutne bzdury. Potrafi nawet zmyślać funkcje z biblioteki standardowej (tzn wywołuje coś jakby było, a potem patrzysz w dokumentację a takiej rzeczy
@Krolik: w ogóle używasz tego narzędzia, bez zapoznania się z informacją od jego autorów (co do tego jak ono działa). A do tego, robisz to tak emocjonalnie (w prawie każdym wątku o ChatGPU musisz napisać, co to robi źle). To tylko kolejne narzędzie, zluzuj, nie podoba Ci się, nie używaj, proste. Ktoś może sobie używać i może nawet być zadowolony z efektu. [1]
Na filmie autor zresztą pokazał, w jakim kontekście
@devopsiarz: ale ja nie krytykuje samego narzędzia tylko ludzi, którzy się nim ekscytują i wieszczą koniec programowania, bo zobaczyli że AI umie napisać hello worlda. Samo narzędzie sprawia wrażenie przydatnej wyszukiwarki rozwiązań prostych problemów. Z realnymi zadaniami programistycznymi, takimi do których nie znajdziesz gotowego rozwiązania na stack overflow albo jakimś blogu - nie radzi sobie.
@Krolik: to przecież oczywiste, że tylko Ty masz tzw. "realne" zadania, cała reszta bawi się w marne hello worldy i dlatego tego sobie tego narzędzia używa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Nawet jak ktoś się tym ekscytuje, nawet nadmiernie, to nie rozumiem tu Twojego problemu. Nie wiem, boisz się czegoś, problemy z pewnością siebie czy jak? Niech ktoś sobie myśli co chce, używa tego jak chce, a
"reszta" - miałem na myśli programistów, bo to, że tool ma już komercyjne zastosowania w phishingach (niestety), streszczeniach czy copywritingu to sprawa oczywista, a zaraz szykuje się wysyp "ciekawych" prac naukowych (też niestety)
@devopsiarz: każdy testuje dla zabawy, ja też testowałem i wyszło mi że częściej nie działa niż działa, to się tym podzieliłem pod wątkami, gdzie ludzie też się dzielą swoimi opiniami na temat chat GPT. Masz z tym jakiś problem?

że tylko Ty masz tzw. "realne" zadania


Nie, na prostych zadaniach rekrutacyjnych na poziomie stażysty też nie działa dobrze, chyba ze znajdzie gotowca na SO (ale nie daje się na rekrutacji zadań,
tool ma już komercyjne zastosowania w phishingach

A w to akurat jestem skłonny uwierzyć, bo ten tool to model językowy. On nie rozumie co pisze, nie umie wnioskować, ale pisze tekst tak, aby wyglądał sensownie i pasował tematycznie do zadanego wzorca, a w phishingu właśnie o to chodzi.