Wpis z mikrobloga

@lort_fzhut wok na indukcję to tylko Pekin, ale to. Zasadzie głęboka patelnia o zaokrąglonych ściankach. Osobiście nie widzę sensu kupowania takiego bo klasycznego strifry się za bardzo nie nadaje szczegolnie, że ciężko znaleźć płytę o wystarczającej mocy. Profesjonalne palniki gazowe do woka mają nawet po 12,5kW mocy

@Limonene wok z płaskim dnem istnieje to wok pekiński i wlasnie on nadaje się na indukcję (chociaż nie widzę w tym większego sensu). Na obrazku
@Limonene ok, mój błąd. Słabo się przyjrzałem. Nie zmienia to faktu, że wok nawet pekiński to słaby pomysł na indukcję, a takie śmieszne przystawki jak wrzucił @Nolej drastycznie zmniejszają jej skuteczność. Większość rzeczy zrobisz równie dobrze w głębokiej patelni, a na stri fry trzeba większej mocy niż indukcja może zaoferować
a na stri fry trzeba większej mocy niż indukcja może zaoferować


@Viking-: Wydaje mi się że akurat moc nie będzie problemem na indukcji. Typowa indukcja może zaoferować zdecydowanie większą moc w trybie turbo niż gaz. M.in dzięki znacznemu ograniczeniu strat. Po za tym większość kuchenek gazowych które ludzie mają w domu wcale się nie nadaje do woka.
@Mirkosoft maksymalna moc pojedynczego palnika to tak do 3kW co przy zwykłych garnkach gdzie powierzchnia przylegania jest duża daje lepszy efekt niż na gazie, ale przy klasycznym woku powierzchni styku nie ma prawie żadnej, a w przypadku tych przystawek rozgezewasz właśnie ją, a ona grzeje wok, ale może z 1/2 swojej całkowitej powierzchni. Czyli masz straty jak cholera. Co do gazówek, to moja ma bodajże 4,5kW i pod stri fry to zdecydowanie
@sveg albo tak, albo są takie płyty co mają palniki po 7,5kW (https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/plyty-do-zabudowy/plyta-gazowa-sam-cook-psc-vh-1060-vulcano?gclid=CjwKCAiAkrWdBhBkEiwAZ9cdcJFzvo3klt-CMsVXX2-xepNilQTt5Gk5UoftcJOfG0XT15dl0WUvURoCGLMQAvD_BwE) i na tym już można działać. Niestety rzadko na stronach podają konkretne moce palników, ale na wokach ze stali węglowej, które grzeją się szybko nie powinno być problemu

Ewentualnie są plytu z pojedynczym palnikiem pod wok czy duży gar, ale to już kwestia miejsca i budżetu.
@Viking-: Mieszkam w UK wiec moge zapomniec o takich cudach w cenach dla zwyklych ludzi. Malo gdzie podane sa moce palnikow.
Osobny palnik podchodzi pod restauracje i domy milionerow.

Mam woka ze stali weglowej i na gownopalniku da sie zrobic stir fry ale na raty ...