Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki,
muszę się wygadać. Biorę udział w Polsko-Ukraińskiej Inicjatywie na Rzecz Rozwoju Województwa Śląskiego i jest mi mega przykro.
W wielkim skrócie projekt polega na tym, że wszyscy razem spotykamy się i wymieniamy się doświadczeniami związanymi tu z życiem w Polsce lub na Ukrainie (a nawet na Białorusi).
Byłam na 1 spotkaniu organizowanym przez dwie Panie z Ukrainy (swoją drogą bardzo miłe Panie, które dobrze mówią po polsku) i nie poczułam się w żaden sposób odtrącona czy gorsza będąc polką.
Wszystko było prowadzone w bardzo przyjemnej atmosferze, jak czegoś nie rozumiałam, to masa osób śpieszyła mi z pomocą. Rozmawialiśmy tam na przeróżne tematy, najbardziej chwycił mnie za serduszko temat
tego, czy obywatele Ukrainy powinni mieć prawo do głosowania, czy samej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej nie mając obywatelstwa Polskiego, a będąc np. powyżej 5 lat w Polsce?
Jedna z Pań organizatorek jest w Polsce od 2013 roku i stwierdziła, że według niej nie przysługuje jej takie prawo, bo są tylko ,,gośćmi" w Polsce. Takie zdanie miała większość osób na spotkaniu.
Niedługo ma się odbyć kolejne spotkanie tematyczne i oglądając post na fb, załamałam się totalnie (pic rel). Nie powinno mnie to martwić, powinnam to zlać, ale przyznaję, jest mi też wstyd za ludzi, którzy tak piszą, a nie uczestniczyli
na 1 spotkaniu. Piszę teraz w nerwach ten post, bo jest to naprawdę wspaniały projekt i nie chciałabym, aby miał taką łatkę.

#ukraina #polska #polityka
Pobierz GreekBee - Cześć Mireczki i Mirabelki,
muszę się wygadać. Biorę udział w Polsko-Ukra...
źródło: comment_16723103926qFNiDw5IClBu28NMhdaLi.jpg
  • 8