Wpis z mikrobloga

Czy restaurator musi podawać w opisie lub nazwie dania, że jest w nim zawarty alkohol ?
Dzisiaj byliśmy w karczmie i okazało się, że sos żurawinowy jest robiony na z dodatkiem w postaci wina, nie wiem jakie to są ilości ale akurat danie mojej dziewczyny strasznie trąciło i smakowało alkoholem. Ogólnie sos ten też jadło małe dziecko a moja kobieta jest w ciąży. Przecież jak ktoś jest po odwyku, operacji lub w ciąży to nie może kategorycznie spożywać nawet najmniejszych ilości alkoholu, także według informacja o dodawaniu alkoholu powinna się pojawić.

#restauracja #jedzenie #prawo
  • 21
@nogafka: dania się przygotowuje z alkoholem, ale jak coś gotujesz np. na winie, to alkohol odparuje. Nie sądzę, żeby ktoś się odważył dolać na czysto alkoholu i podać to dziecku.
Posmak może być inny, ale raczej nie był to alkohol.
pomijając ilość, moje pytanie głównie dotyczy braku podania jakiekolwiek informacji na temat tego, że sos jest przygotowywany na winie
nie byłoby dyskusji, ani problemu jeśli w opisie dania byłoby wyraźnie zaznaczone, że jest na bazie wina. Ja nie toleruje smaku ani aromatu wina także bym nie zamawiał gdybym wiedział, pomijając inne kwestie.
@nogafka:

Przecież jak ktoś jest po odwyku, operacji lub w ciąży to nie może kategorycznie spożywać nawet najmniejszych ilości alkoholu

A może zjeść batona z ajerkoniakiem? Albo wypić kefir?
Uspokój się chłopie i nie histeryzuj, bo dzieciaki wyrosną na znerwicowanych bywalców tagu #przegryw :)

FYI to nie działa tak jak na filmach, że dziecko matki, która wypije kieliszek wina z automatu rodzi się z FAS (pomyśl o kobietach, które