Wpis z mikrobloga

@czaszkopranie: Zgadzam się z tym że gówniarz nie zrobił niczego tragicznego, ale złamał prawo więc policjant podjął czynności wg tego co stanowi prawo. Policjant wydaje Ci się
właściwym człowiekiem od decydowania czy to prawo jest właściwie, czy nie? Trochę to by było dziwne. Może kolejny Pan posterunkowy uzna że niczego złego nie robią złodzieje i też ich zacznie puszczać wolno? A jeszcze kolejny zrobi to z pijanymi kierowcami i tak dalej,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niezdiagnozowany: to jak komendant odwalił akcje i to ukrywają to teraz wszystkie wykroczenia i przestępstwa poniżej wystrzelenia z granatnika na komendzie są legalne? I skąd wziąłeś te 20km/h?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xDgg: co ma fame mma do tego, boisz sie jakichs tagow, tagi sa dla ludzi. Czlowiek z otwartym umyslem wie jak wypowiedziec sie na kazdy temat. Co swietnie tu pokazujecie.

Nikt tu nie ejst toksyczny, zaczalem normalna dyskusje, ale jak widze wypowiedzi idiotow i wyzywanie to nie jestem dluzny, zwierzetom nie odpuszcze i napluje wam na morde, skoro nie chcecie dyskutowac jak ludzie (byc traktowani jak ludzie).
  • Odpowiedz
@xTortox: Faktycznie, zachowałem sie traficznie, przepraszam. Ale ten kraj to gówno, a ty wyglądasz jakbyś to popierał, gdzie niby młodzi mają sie uczyć jeżdzić ? Złamał prawo, jak dzieciak złamał prawo to głośno krzyczysz, a jak cie polityk okrada to cichutko.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Policja to narzędzie opresji obywateli, rozliczana według liczby wystawionych mandatów - tutaj nie ma miejsca na ludzkie podejście do sprawy. To zostało nam jeszcze z komuny i tym się różnimy od zachodu. Tak jest przy interwencji policji, w urzędzie i tak można wymieniać. Lepiej nie będzie dopóki bałwany na górze nie zdadzą sobie sprawy, że to my ich finansujemy i to oni powinni być dla nas a nie my dla
  • Odpowiedz
@alfaalenieomega: Nie krzyczę głośno z powodu dzieciaka. Głupia wtopa i nieszczęśliwy zbieg okolicznosci (może sąd to uwzględni). Wiem też że ten kraj to gówno. Sprawa z komendantem to kompromitacja i żenada. Ale powiedz mi, co miał zrobić ten policjant który tego dzieciaka zatrzymał? Tak na chłodno, masz jakiś pomysł co powinien zrobić skoro podjął taką interwencje?
  • Odpowiedz
@xTortox: No nie wiem, może życzyć miłego dnia i odjechać? Dlatego właśnie policjant każdy zawsze będzie dla mnie śmieciem bo w życiu nie słyszałem, czy to pałowanie ludzi bez masek czy bronienie schodów, żeby któryś odmówił rozkazu. Jak ja nie chcę czegoś zrobić to mówię do szefa że to np niebiezpieczne i nie zrobię, najwyżej żaden policjant nie ma w sobie na tyle godności i honoru. A my jako społeczeństwo uważam
  • Odpowiedz
Komendant główny policji biega sobie z bronią p/pancerną po lokalach i odpala byle gdzie (wcześniej dokonując ciężkiego przestępstwa przemycając groźną broń przez granicę), a nasza dzielna policja prześladuje dziadka, bo chciał wnuka nauczyć jeździć - na pustym parkingu.

Od razu czuję się bezpieczniej.

  • Odpowiedz
@tyrytyty: ok, ale formalnie policjant musi tu sprawę zgłosić i uruchomić cała machinę. I teraz pytanie - czy policjant powinien mieć konstrukt prawny upoważniający go do zaniechania czynności że względu na marginalna szkodliwość?

Jeśli nie - to musi zareagowac. Jeśli tak - to pytanie kolejne czy takie coś nie byłoby nadużywane, gdyż w istocie policjant musiałby tu wydać coś na wzór "mikrowyroku" (uznającego fakt nauki jazdy przez dziadka jako nieszkodliwe społecznie
  • Odpowiedz
@larvaexotech: wystarczy być dobrym człowiekiem

policjant gdy widzi coś takiego, odpowiada sobie na pytanie: "czy jestem śmieciem który będzie gnoił ludzi gdy nie robią nic złego czy może przymknę oko na idiotyczne prawo?"

testy psychologiczne służą dokładnie temu by brać tylko patusów którzy zawsze wybiorą tę pierwszą opcję
  • Odpowiedz