Wpis z mikrobloga

Polscy tzw. "przedsiębiorcy" to najbardziej roszczeniowa grupa w tym kraju.

Pracowników ma wykształcić państwo, za szkolenia zapłacić państwo, infrastrukturę wybudować państwo, na koszty działalności ma dać dotacje państwo, kryzys - ratować ma państwo.

W zamian... nie dają absolutnie nic, nawet pensji, bo pracowników znowu ma zapewnić państwo w postaci stażystów, którym płaci PUP, a nie pracodawca.

Ciągłe "daj, daj, daj" i jeszcze mają czelność pluć na pobierających 500+...

Hurr durr, absolwenci nic nie potrafią po studiach - taaa, bo w tym waszym p0lackim dziadostwie stosujecie jakieś kosmiczne technologie, jaaaasne - na to da się tylko odpowiedzieć jednym wielkim xDDDDD.
Wymóg doświadczenia i długi czas wdrażania pracownika w tych waszych kartonowych firemkach wynika wyłącznie z kompletnego braku organizacji i nieprzygotowanych, niespisanych procedur.

Hurr durr, państwo uciska biednych przedsiębiorców. xDDDDDD. Przecież to od stuleci powtarzana, ta sama propaganda przez różne Lewiatany i ich zachodnie odpowiedniki, także w tym ultra-kapitalistycznym USA, a wy kuce się ciągle na to łapiecie - wielcy "kapitaliści" z was, których cały "kapitał" to gacie na tyłku (a może nawet nie, bo te kupiła wam matka).

#przedsiebiorczosc #polska #podatki #antykapitalizm #januszebiznesu #bekazprawakow #bekazkonfederacji #pracbaza
Pobierz throwaway2137 - Polscy tzw. "przedsiębiorcy" to najbardziej roszczeniowa grupa w tym ...
źródło: comment_1672225277cwuwjs5ICMkShQXNRp14qY.jpg
  • 38
@throwaway2137 nie poddawaj się w walce o swoje prawa, a na niewolników systemu hatfu

Pracowałem w różnych kołchozach i nic mnie tak psychicznie nie wymęczyło jak różny sposób wykorzystywania w miejscu pracy przez kadrę kierowniczą (i czasami innych pracowników z wpojoną mentalnością służącego)
8 godzin pracy w 2023 (zaraz) to jakieś nieporozumienie.
@throwaway2137: ból dupska o płacę minimalną implikuje, że gdyby januszeria mogła, to dalej płaciłaby robakom po 4-5 plnów za godzinę xD Czy to oznaczałoby spadek cen? Nie, po prostu zagarnialiby więcej dla siebie xD Ich model biznesowy jest niewydajny, niewydolny i podcinają gałąź na której siedzą? Państwo ma im zapewnić dopłaty i skup interwencyjny smrodu xDDD

Staż z PUP to już wyższy poziom upodlenia:
›dostań darmowego pracownika, który jest na stażu
@throwaway2137:
Przyrównywanie januszexów powstałych na początku lat 90' do normalnych małych i średnich firm które ciągle mają utrudniane przez państwo to patologia którą mógłby wymyślić tylko człowiek mający zerowe pojęcie o ekonomii, ale ok
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pokaż mi teraz kraj w którym państwo radzi sobie doskonale bez tych złych prywaciarzy, no bo przecież urzędnik wie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozumiem
@throwaway2137: Dzis Pellowski (piekarnie na pomorzu) miał wywiad w TVN24 i pytają sie go o to co spowoduje podwyżki cen chleba:
Prąd, Paliwo i podniesienie stawki minimalnej.
Super pracodawca.
@throwaway2137 w większości nie zgadzam się z Tobą oprócz jednego - doświadczenie z dupy. Skąd niby osoba po studiach ma mieć 2-3 letnie doświadczenie skoro studiowała? To jest tak nieżyciowe, że aż mnie rozwala od środka.
@throwaway2137: Ja mam wrażenie, że ci wstrętni przedsiębiorcy to was wyciągają z domów, dają do podpisania niekorzystne umowy na słabych warunkach i potem was wykorzystują. No i sami nic nie robią. A wy przedsiębiorcami zostać nie możecie bo nie, a gdybyście tylko zostali to też moglibyście nie robić nic.
Pracowników ma wykształcić państwo, za szkolenia zapłacić państwo, infrastrukturę wybudować państwo


@throwaway2137: przypomnij mi - skąd to "państwo" ma pieniądze na szkoły, szkolenia czy infrastrukturę? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

kryzys - ratować ma państwo.

Jak nie chcesz mieć fali bezrobocia to tak, państwo ma ratować, bo OD TEGO JEST xD
i podniesienie stawki minimalnej.

Super pracodawca.


@paww: a co w tym dziwnego? Jest kryzys, ceny wszystkiego idą w górę, a jeszcze masz płacić więcej bo ci państwo nakazuje. Normalna sprawa, że jakoś się trzeba odkuć, więc albo zwolnienia pracowników, albo podniesienie cen produktów
@throwaway2137: Dlaczego wrzucasz wszystkich przedsiębiorców do jednego worka? Też miałem pracowników ktorzy się do niczego nie nadawali i juz ich ze mną nie ma. Ci dobrzy są ze mną cały czas i nie narzekają. Z powodu tych pierwszych nie tworzę podobnych wysrywów na wszystkich pracowników etatowych bo by mi było po prostu głupio ze względu na tych dobrych pracowników z którymi fajnie mi się pracuje i zarabia.