Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #trenazer

Hej,

Mam rower Kross Vento 5.0 na osprzęcie 105, zastanawiam się nad kupnem trenażera. Ile musze wydać na coś dobrego pod względem cena / jakość? Fajnie jakbym mógł to podłączyć zo zwifta ale nie musi to być warunek konieczny. Co do tego musze dokupić? Tylko mate czy coś jeszcze? Może ewentualnie ktoś w #trojmiasto #gdansk sprzedaje jakiś komplet?
  • 16
Tak, ale chce jeździć na swoim rowerze którym będę jeździć po ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jaavi666: Jako praktyk ci napiszę, rower szosowy na trenażerze w domu jest opcją dosyć niewygodną, ludzie na tym jeżdżą ale to katowanie siebie, lepiej to robić na siłce.
@jaavi666: Do rolki trzeba jeszcze doliczyć dobrą oponę. Jeśli chcesz jeździć poza domem w tym samym okresie co na trenażerze, to dla wygody przy rolkowym najlepiej mieć drugie koło. Aby nie bawić się w przekładanie opony. Przy direct drive musisz mieć drugą kasetę, ale zwyczajnie montujesz koło na którym normalnie jeździsz bez przekładania opony.
@jaavi666: Jak nie jeździłeś wcześniej nigdy na trenażerze to polecam na początku kupić jakąś używkę i się z tym spróbować bo to nie jest zabawa dla każdego. Sam mam w domu i rolki i DD a nie jeżdzę bo mnie uj strzela od trenażera :D

Jeżeli mimo wszystko chcesz nowy to rolek nie polecam, bo to głośne, niszczy oponę, mniej stabilne i nie tak przyjemne w jeździe. A z konkretnych DD
@jaavi666: Tu koledzy piszą o Wahoo, Elite. Kupiłem na początek Magene t100 i jest zaskakująco spoko, direct, bardzo cichy, ma pomiar mocy, czyli ze Zwiftem połączysz. Na początek naprawdę wydaje się spoko rozwiązaniem, a kupiłem nowy z OLX za chyba 750 PLN.
rower szosowy na trenażerze w domu jest opcją dosyć niewygodną, ludzie na tym jeżdżą ale to katowanie siebie, lepiej to robić na siłce.


@4x80: Co Ty za głupoty piszesz (_ ) Jak dopasowana pode mnie pozycja może być mniej wygodna od jakiegoś noname rowerku na siłowni, którego ustawienie może zmienić każdy kolejny jego użytkownik?
@Poemat: Zazwyczaj rowery na siłowni nie są no name tylko markowe, a ustawienie pod siebie zajmuje poniżej 10 sekund. Rower szosowy może być wygodny jak jedzie i amortyzuje na ulicy, jak stoi to zwykła cegłówka.