Wpis z mikrobloga

Aplikacja JakDojade.
Wybieram się do Krakowa i chciałem zakupić bilety na 7 dni na transport publiczny, chciałem zrobić w domu i wyświetla mi ze mam podać numer boczny autobusu tak jak na ss.

Mam tutaj pytanie, to jest akurat zakup biletu ale jak już go kupię to za każdym razem jak wchodzę do autobusu albo tramwaju musze wpisywać w aplikacje ten numer czy tylko raz? Będę ponad 3 dni jeździł ale opłaca mi się kupić na 7 dni na wszystkie strefy.

#krakow #mpkkrakow #transportpubliczny #pytanie #autobusy
FeyNiX - Aplikacja JakDojade. 
Wybieram się do Krakowa i chciałem zakupić bilety na 7...

źródło: comment_1672166884nr9ylHQPHTRBl58EXDKIXr.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@kasiknocheinmal: Ale jak będę na jeden trasie zmieniał autobusy bo wsiadam na początku do jednego a później tramwaj, dojeżdżam do celu i kilka godzin później znowu gdzieś musze jechać to po prostu wchodzę i siadam czy musze za każdym razem wpisywać w aplikacje?
  • Odpowiedz
@FeyNiX: wchodzisz, siadasz, zapominasz o biletach od czasu kiedy "skasujesz" w appce ten czasowy :) Tam jest ważny tylko numer boczny pierwszego autobusu/tramwaju (podejrzewam, że do blokowania zakupu w appkach w trakcie kontroli biletów), w którym go kupujesz, potem już leci wszystko jako odliczany czas. Możesz się w nim przemieszczać czymkolwiek z MPK i już nic więcej nie musisz z tym robić.
Appka pokaże Ci nawet do kiedy jest ważny.
  • Odpowiedz
@FeyNiX: tak i masz je w tym jednym bilecie tygodniowym uwzględnione. Miały dojść pociągi, ale tym nie jeżdżę po Krakowie, więc nie wiem czy ostatecznie doszły. Doładuj sobie tam tylko konto przed przyjazdem, żeby Ci w tunelu np. nie zmuliło zakupu jak będziesz chciał doładować.
  • Odpowiedz
  • 0
@t__r: Chciałem to zrobić wcześniej bo jutro przylatuje na lotnisko w kurtce, dwie torby i jeszcze telefon w ręku. Bilet mam ma 7 dni a jeździć będę 3,5 wiec chciałem uprościć ale jakoś dam sobie radę
  • Odpowiedz
@FeyNiX: z lotniska autobusem nie jechałam, ale z tego co pamiętam, to te przystanki były dobrze widoczne po wyjściu z terminala. Jakby co masz jeszcze pociąg tam gdzieś w okolicy bezpośrednio z lotniska. W appce wyszuka Ci w razie czego też połączenia po miejscu startowym i docelowym plus pokaże na mapce. Miłego pobytu!
  • Odpowiedz
  • 0
@Lardor: @obci: @kasiknocheinmal: jestem obecnie w Krakowie i ta aplikacja ssie pałe.

Ustawiam trasę, daje nawiguj i prosi aby kupić bilet za 4 zł mimo ze mam na 7 dni. Jak w razie kontroli przełączę na zakładkę bilety to trasa mi znika i musze na nowo szukać tej która jechałem a zawsze są ich dziesiątki. Przez to jak jadę to musze korzystać z Google
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FeyNiX: szczerze powiem że ja tylko używam do nawigacji jak trasy nie znam, biletów kupować nie kupuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz