Wpis z mikrobloga

Siema! Mam pytanie do osób które orientują się w temacie Jordanii i śmigania solo. Na wiosnę lub lato planuję zrobić tam wypad na około tydzień, czy wyjazd solo to dobry pomysł? Mój plan jak na razie jest dość prosty: z lotniska Amman biorę auto i lecę do Petry (w międzyczasie krótki postój w Danie) w Wadi Musa chciałbym spędzić max 2 dni, potem chciałbym ruszyć na Wadi Rum na ok. 3 dni, potem powrót na lotnisko. Jak starczy czasu to w planach jest Morze Martwe. Nie jestem jednak pewien, czy podróż solo jest bezpieczna. Szczerze to sama jazda autem po tym kraju wydaje mi się dość przerażająca, ale z drugiej strony mocno ekscytująca ()
Lepiej jechać solo czy jednak skorzystać z oferty biura podróży? Pozdrawiam cieplutko.

#jordania #podroze #podrozujzwykopem #turystyka
  • 5
@Purinowski: osobiście tam nie byłem ale słyszałem ze w Jordanii kilka lat temu rząd wypowiedział wojnę przestępczości także bezpieczeństwo jest na dobrym poziomie, sam mam w planach tam jechać w przyszłym roku.

Odnosnie solo wyjazdów to byłem w 17 państwach w tym w USA, ponosisz duże koszty bo wszystko sam no ale jazda to żaden problem. Bać to się można w Turcji bo tam jeżdżą jak #!$%@?.

Osobiście odpuściłem samotne wyjazdy
@Purinowski: Jerash na północy kraju wart obejrzenia i może jakieś zamki krzyżowców np Al-Karak. Po wizycie max dwa dni na pustyni warto odwiedzić Akabę w tym rejs po morzu aż pod granicę z Izrelem. Polecam w jedną stronę trasę wzdłuż Morza Martwego - piekne widoki. Latem na pustyni temperatura dochodzi pod 50 stopni (nocą spada do około 38).
@Purinowski: Jordania jest bardzo bezpieczna, i samemu będzie git. Samochodem jeździ się bezproblemowo poza stolicą - w Ammanie jeżdżą jak szaleńcy, i dla Europejczyka może to być niezły szok.